تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۲۲:۴۵
کد خبر : 14613

وصیت‌نامه آیت الله هاشمی رفسنجانی

دزنا ۲۴” عملیات «خیبر» نخستین عملیات آبی ـ خاکی و نخستین تجربه فرماندهی جنگ حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی بود. وی در اسفند ۱۳۶۲ برای اولین بار در قرارگاه فرماندهی عملیات حضور پیدا کرد. هاشمی رفسنجانی پیش از حرکت به جبهه برای فرماندهی عملیات خیبر، وصیت‌نامه‌ای نوشت که متن آن در ادامه می‌آید. بسم‌‌الله‌الرحمن‌الرحیم الحمدالله رب‌العالمین، اشهدان لا […]

دزنا ۲۴” عملیات «خیبر» نخستین عملیات آبی ـ خاکی و نخستین تجربه فرماندهی جنگ حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی بود. وی در اسفند ۱۳۶۲ برای اولین بار در قرارگاه فرماندهی عملیات حضور پیدا کرد.

هاشمی رفسنجانی پیش از حرکت به جبهه برای فرماندهی عملیات خیبر، وصیت‌نامه‌ای نوشت که متن آن در ادامه می‌آید.

بسم‌‌الله‌الرحمن‌الرحیم

الحمدالله رب‌العالمین، اشهدان لا اله الا‌ الله، وحده لا شریک له و اشهدان محمدا عبده و رسوله و اشهدان علیا و اولاده المعصومین حجج‌الله.

اکنون که برای اداره عملیات «خیبر» عازم جبهه هستم، مطالب زیر را به عنوان وصیت، یادداشت می‌کنم:

۱- وصیت‌نامه‌ای که در زندان اوین – قبل از پیروزی انقلاب نوشته‌ام و پس از آزادی آن را تمدید کرده‌ام- به اعتبار خود باقی است.

۲- فقط اضافه می‌کنم که یک سوم درآمد سهام شرکت البرز را صرف امور خیریه و ردّ مظالم نمایند. اگر در آینده سودآور شود.

۳- وجوهی که در گاو صندوق دفترم موجود است، در اختیار بیت‌المال بگذارند.

وصیت‌نامه مهم سیاسی امام که از طرف مجلس خبرگان در اختیار من است، در گاو صندوق بزرگ در دفترم ودیعه است.

۴- موجودی حساب بانک مسجد قبا را در امور خیریه صرف کنند.

۵- من مایلم نوشته‌هایم را که به چاپ نرسیده، مخصوصا فیش‌های «کلید قرآن» توسط افراد صالحی آماده چاپ و نشر گردد. اگر دوستانم این آرزوی من را برآورند، ممنونم و ان‌ شاء الله در اجر آن شریک خواهند بود. لابد دوستانم در تربیت فرزندانم – که مسئولیت تربیت آنها را به خاطر کارهای عمومی، نتوانسته‌ام به خوبی انجام دهم – توجه مبذول خواهند نمود.

۶۶ـ  از امام عظیم ‌الشأن که به نمایندگی ایشان برای اداره جنگ به جبهه می‌روم، انتظار دارم از دعا فراموشم نفرمایند.

۷ ـ از نمایندگان محترم مجلس که ممکن است در برخوردها  گاهی با آنها تند و بی ادبانه حرف زده باشم، عذر خواهم؛ امیدوارم ببخشند.

۸ ـ اگر به فیض شهادت نائل گشتم، در پیشگاه الهی برای کسانی که حقی بر گردنم دارند، شفاعت خواهم کرد و لذا از آنها می‌خواهم که بزرگوارانه از حقشان بگذرند و یا با مراجعه به وارث من، مطالبه نمایند و در این صورت بازماندگانم از ادای حقوقی که شرعاً به اثبات برسد و یا ظن به صحت آن پیدا کنند، دریغ نخواهند کرد. ان شاء الله در قرارگاه با فرصت بیشتر این وصیت‌نامه را تکمیل می‌کنم.

۳۰/۱۱/۱۳۶۲

اکبر هاشمی رفسنجانی

اشتراک مطلب با :
  1. محمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    درود وسلام خدا برفرمانده دلیر خیبر