تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۲۰:۰۵
کد خبر : 14610

رعایت نظم و قانون لازمه پیشرفت و تعالی جامعه است

دزنا ۲۴” حجت الاسلام والمسلمین ˈسیدمحمد علی قاضی دزفولیˈ در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با اشاره به تقارن سال نو و ایام حزن انگیز فاطمیه گفت: بی شک دوستداران اهل بیت (ع) با رعایت شئونات اسلامی رضایت پروردگار متعال ، اهل بیت علیهم السلام بویژه بی بی […]

دزنا ۲۴” حجت الاسلام والمسلمین ˈسیدمحمد علی قاضی دزفولیˈ در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول با اشاره به تقارن سال نو و ایام حزن انگیز فاطمیه گفت:

بی شک دوستداران اهل بیت (ع) با رعایت شئونات اسلامی رضایت پروردگار متعال ، اهل بیت علیهم السلام بویژه بی بی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) را فراهم می آورند.

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه صله رحم ، احترام و تکریم والدین و نیز دیدار با خانواده معظم شهدا در سال جدید از ارزش معنوی بسیار بالایی برخور دار است تصریح کرد: شادی کاذبی که منجر به معصیت می شود باید ترک شود.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان دزفول فساد اخلاقی ، بد حجابی ، آلودگی صدا و ایجادمزاحمت را از نمونه های بارز منکر و خلاف نظم وقانون دانست و یاد آور شدˈ در این زمینه همه مردم و دستگاههای اجرایی موظف به اجرای امر به معروف هستند.

وی پخش و نشر برخی مطالب که وحدت جامعه را تهدید می کند مصداقی دیگر از منکر برشمرد و گفت: نشریات ، روزنامه ها وسایت هایی که در جامعه فضاسازی غلط انجام می دهند اقدام آنها خلاف قانون است و دراین زمینه باید تدبیر شود و از ظرفیت موجود برای جلوگیری از نشر اینگونه منکرات در جامعه استفاده شود.

حجت الاسلام قاضی تاکید کرد: همه نهادهای فرهنگی از جمله رادیو شهری دزفول با اطلاع رسانی بموقع وتهیه واجرای برنامه های مفید باید در ارائه کارهای فرهنگی نقش مهم ایفا کنند.

فرماندار دزفول نیز با تسلیت ایام حزن انگیز فاطمیه گزارشی از دستگاههای اجرایی در خصوص امر به معروف ونهی از منکر ارائه کرد و خواستار توجه بیشتر دستگاههای فر هنگی در این زمینه شد.

در ادامه این نشست سرهنگ احمد چنداز فرمانده انتظامی دزفول با ارائه گزارشی گفت: اداره اماکن این نیرو با دعوت از مدیران سالن های غذا خوری وتالارها خواستار توجه جدی آنان به رعایت شئونات اسلامی و مناسبت های مذهبی بویژه ایام فاطمیه شد و به آنان تذکرات لازم داده شده است.

وی افزود: پلیس بنا بر رسالت خود گشت امنیتی و اخلاقی را درایام تعطیلات سال نو فعال کرده و یک تالار و یک آژانس مسافرتی را بنا به دستور قضایی پلمب کرد.

ˈ امیر طحان به نمایندگی از مدیریت آموزش و پرورش دزفول نیز گزارشی از فعالیت های این اداره در خصوص تشکیل چهار جلسه انجمن اولیا ومربیان برای آموزش خانواد ها ، اجرای طرح فرم لباس مدارس و تذکر به سرویس های مدارس در راستای رعایت شئونات اسلامی ارائه کرد

اشتراک مطلب با :