تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۵۷:۰۳
کد خبر : 14573

بازار فروش ماهی قرمز در دزفول رونق گرفت

در روزهای پایانی سال قدیم و در آستانه نوروز ۱۳۹۳ ، بازار فروش ماهی قرمز ، سبزه و دیگر اقلام سفره هفت سین در دزفول رونق گرفته است. بسیاری از کسبه شهر دزفول در کنار فروش اجناس خود اقدام به فروش ماهی قرمز نموده اند به طوریکه پیاده رو خیابان های اصلی شهر دزفول از […]

در روزهای پایانی سال قدیم و در آستانه نوروز ۱۳۹۳ ، بازار فروش ماهی قرمز ، سبزه و دیگر اقلام سفره هفت سین در دزفول رونق گرفته است.

بسیاری از کسبه شهر دزفول در کنار فروش اجناس خود اقدام به فروش ماهی قرمز نموده اند به طوریکه پیاده رو خیابان های اصلی شهر دزفول از چند روز گذشته به محل فروش ماهی قرمز و سفره هفت سین تبدیل شده است.

بیشتر فروشندگان ماهی قرمز در دزفول کودکان و نوجوانانی هستند که تا پاسی از شب با عشق و علاقه برای فروش ماهی قرمز سفره هفت سین به شهروندان و تشویق آنان به خرید تلاش می کنند.

ˈرضا شافی زادهˈ دانش آموز نوجوان دزفولی که با عشق و علاقه به فروش ماهی قرمز مشغول است گفت: هر عدد ماهی قرمز بستگی به اندازه و جثه آن بین ۱۰تا ۲۵ هزار ریال عرضه می شود.

وی استقبال مردم از ماهی قرمز در روزهای پایانی سال و در ساعات قبل از تحویل سال را قابل توجه دانست و افزود:در حال حاضر هنوز بازار فروش ماهی قرمز در دزفول از رونق چندانی برخوردار نیست اما به تدریج از هفته آینده بازار فروش ماهی قرمز رونق می گیرد.

با فرارسیدن اسفند ماه و در آستانه نوروز ، بازار خریدهای نوروزی در شهرستان دزفول رونق گرفته است.

بازار قدیم دزفول که در همه ایام سال شلوغ و پرتردد است این روزها مملو از جمعیتی است که برای خرید نوروز روانه بازار شده اند.

شلوغی در بازار پارچه و پرده فروش ها ، فرش ، موکت ، مبل و صندلی بیانگر آماده شدن مردم برای استقبال از نوروز هستند.

این روزها بساط دستفروشان در دزفول با فروش انواع پوشاک ، کفش و کیف از رونق بیشتری برخوردار است.

خانه تکانی مردم دزفول با آغاز ماه اسفند و گرم شدن هوا آغاز شده و با نزدیک شدن به هفته پایانی اسفند ماه به اوج می رسد.

پخت سمنو به عنوان سنتی ماندگار و دیرینه در دزفول نیز از مدتی پیش در بسیاری از خانه ها آغاز شده و مردم دزفول به رسم تبرک و به میمنت حلول سال نو پخت سمنو را مایه خیر و برکت برای خانواده می دانند.

بازار شستشوی فرش نیز چند روزی است در دزفول رونق گرفته به طوریکه با وجود چندین کارگاه قالیشویی در دزفول ، این کارگاه ها به دلیل تقاضای بالا برای شستشوی فرش به صورت شبانه روزی فعال شده و خانواده ها نیز اقدام به ثبت نوبت برای شستشوی فرش می نمایند.

خانواده های دزفولی طبق یک سنت دیرینه قبل از تحویل سال در منزل بزرگان گرد هم آمده و دعای تحویل سال قرائت می کنند.

زیارت اهل قبور و پس از آن دیدار و دید و بازدید با اقوام از دیگر سنت های دیرینه مردم دزفول است

ایرنا

اشتراک مطلب با :