تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۱:۱۴:۵۶
کد خبر : 14437

آگهی‌های منشوری در رسانه ملی + عکس

تبلیغات سالهای زیادی است که جای خود را در ایران شناخته است و هرکس سعی می کند با استفاده از این ابزار، ذهن مخاطبین را به سمت خود بکشد. تبلیغات در صدا و سیما از جایگاه ویژه ای در تبلیغات برخوردار است؛ به طوری که برخی شرکت ها با پرداخت هزینه های زیادی به صدا […]

تبلیغات سالهای زیادی است که جای خود را در ایران شناخته است و هرکس سعی می کند با استفاده از این ابزار، ذهن مخاطبین را به سمت خود بکشد.

تبلیغات در صدا و سیما از جایگاه ویژه ای در تبلیغات برخوردار است؛ به طوری که برخی شرکت ها با پرداخت هزینه های زیادی به صدا و سیما حاضر هستند تنها چند ثانیه محصول یا شرکت خود را در معرض دید بینندگان قرار بدهند.

در این میان نیز رقابت ویژه ای برای تبلیغ کنندگان وجود دارد که هرکدام به هر شکلی سعی می کنند تبلیغ خود را متمایز جلوه دهند.

برخی دست به کارهای خارق العاده می زنند، برخی تبلیغات همراه با موسیقی می‌شود و برخی دیگر با تصاویر جذاب مخاطب را جذب می کند.

آنچه که مهم است شیوه این تبلیغات بایستی در یک چهارچوب کلی قرار بگیرد و نباید این تبلیغات به قیمت جذب مخاطب بیشتر چهارچوب های دین را شکسته و یا عرف جامعه را در نظر نگیرد.

متأسفانه امروز شاهد این موضوع هستیم که به بهانه جذب مخاطب بیشتر و افزایش فروش ها، بسیاری از چهرچوب ها شکسته شده است.

حضور گسترده زنان در تبلیغات باعث شده است تا دیگر تبلیغی که با حرکات و صحبت های زنانه مزین نباشد بازخوردی در میان مخاطبان نداشته باشد.

قطعاً استفاده ابزاری  از زنان نه تنها زیبنده صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیست بلکه شأن و منزلت زنان را تا حد یک تبلیغ پایین می اورد.

 

اخیراً در ادامه این هتک حرمت ها در تبلیغات میان برنامه، شیر مانیزان که وابستگی های محصولات این مارک مشخص است، بر روی تمام تبلیغات خود جمله “به سلامتی فردا بنوشید” را درج می کند.

اندکی تأمل در این جمله مشخص می کند که این جمله غربی هنگام نوشیدن مشروبات در فیلم ها و اجتماعات غربی بیان می شود که نماینده یک فرهنگ غربی است که با فرهنگ اسلامی و ایرانی ما مطابقت ندارد.

 

اشتراک مطلب با :