تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۰:۱۱:۵۶
کد خبر : 14361

نخستین یادواره شهدای پست ومخابرات وبیسیم چی شمال خوزستان برگزار شد

در این یادواره که در سالن اجتماعات شیخ مرتضی انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد ، جمعی از خانواده معظم شهدا ، امام جمعه دزفول ،نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، فرمانداران و فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج شهرهای شمال خوزستان و نیز جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی این منطقه حضور […]

در این یادواره که در سالن اجتماعات شیخ مرتضی انصاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد ، جمعی از خانواده معظم شهدا ، امام جمعه دزفول ،نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، فرمانداران و فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج شهرهای شمال خوزستان و نیز جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی این منطقه حضور داشتند.

دبیر یادواره ۱۷۰ شهید بیسیم چی،پست و مخابرات شهرهای شمال خوزستان هدف از برگزاری این همایش را تجلیل و تکریم از شهدا و حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس است.

ˈسید عزیزالله پژوهیدهˈ افزود:برگزاری اینگونه یادواره ها فرصتی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس از نسلی به نسل دیگر است.

وی گفت: دیدار با دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس و بازگویی خاطرات از زبان آنان و نیز ترویج فرهنگ شهادت از اهداف این همایش است.

فرمانده گردان یکم بیت المقدس سپاه ناحیه دزفول افزود: آرامش امروز ما مدیون خون شهداست و ما باید راه آنها را ادامه داده و با برگزاری چنین آیین هایی یاد و خاطره آنان را گرامی داشت.

پژوهیده یکی از رمزهای موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی ، از خود گذشتگی و ایثار رزمندگان بیان کرد و گفت: هدایت صحنه نبرد و جنگ بدون ارتباطات مقدور نبود و این مهم نقش بسزا و مؤثری را در جنگ ایفا می کرد لذا کارکنان رسته مخابرات در همه عملیات ها دوشادوش فرماندهان نقش موثری داشتند.

وی اظهار داشت: شهیدان مخابرات را باید شهیدان سامانه فرماندهی دانست، مخابرات بدون فرماندهی نقشی ندارد و فرماندهی بدون مخابرات نیز

نمی تواند کاری از پیش ببرد.

پژوهیده عنوان کرد: بیسیم چیان در برگ برگ صفحات تاریخ دفاع مقدس جایگاه اساسی داشته زیرا با انجام اقدامات حیاتی از جمله برقراری انواع تماس های مخابراتی ضروری، فرماندهان عالی رتبه جنگ را در هدایت نیروها و در نهایت تحقق اهداف نظام یاری کرده اند.

وی اضافه کرد: امروز نیز رزمندگان اسلام در سنگرهای دفاع از انقلاب مطیع ولایت و در خط مقدم مقابله با تهدیدات دشمنان قرار دارند.

فرمانده گردان یکم بیت المقدس سپاه ناحیه دزفول درپایان خاطر نشان کرد: یکی از روش هایی که می توان نسبت به شهدا ادای دین کرد شناساندن همه جانبه تلاش های آنان و رزمندگان به نسل هایی است که شهدا و مسیرشان را به خوبی درک نکرده اند.

این یادواره با شرکت خانواده های شهدای شهرهای شمال خوزستان شامل دزفول،شوشتر، شوش، گتوند ، اندیمشک،

مسجدسلیمان با محوریت دزفول وباحضورمسوولان کشوری و لشکری برگزار شد

اشتراک مطلب با :