تاریخ انتشار خبر: ۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۵:۲۳
کد خبر : 14280

تندروها و بی‌ترمزها یکی از بدبختی‌های کشور هستند

دزنا ۲۴”  حجت‌الاسلام ناطق نوری در مراسم ختم ابوالفضل حاجی‌حیدری از مبارزین انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجالسی اینچنینی باید وجه آموزش، تنبه و تذکر برای همگی داشته باشد، گفت: چه بسا کسی ثروت و امکاناتی دارد، ولی از او یاد نمی‌شود و حتی ممکن است عده‌ای هم از رفتن چنین شخصی خوشحال شوند پس […]

دزنا ۲۴”  حجت‌الاسلام ناطق نوری در مراسم ختم ابوالفضل حاجی‌حیدری از مبارزین انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجالسی اینچنینی باید وجه آموزش، تنبه و تذکر برای همگی داشته باشد، گفت: چه بسا کسی ثروت و امکاناتی دارد، ولی از او یاد نمی‌شود و حتی ممکن است عده‌ای هم از رفتن چنین شخصی خوشحال شوند پس باید دید که این فرد چه کرده است. آنها چه خوب و چه بد رفته‌اند ولی ما باید از این اقبال‌ها و عدم اقبال‌ها الهام و درس بگیریم.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه دیگر صفت ابوالفضل حاجی‌حیدری را تواضع و فروتنی او خواند و با بیان این‌که این صفت از علائم تقواست، گفت: آدم‌های با تقوا دروغ نمی‌گویند، تهمت نمی‌زنند، فحش نمی‌دهند، غیبت نمی‌کنند و مردم را به جان هم نمی‌اندازند، راه درست را طی می‌کنند.

ناطق‌نوری با بیان این‌که آدم‌های با تقوا افراط‌گر و تندرو نیستند، بلکه معتدل هستند، گفت: هم‌اکنون یکی از بدبختی‌های کشور ما این است که گرفتار تندروها و بی‌ترمزها هستیم. حال چه چپ، چه راست باشد. تندروی و نامتعادل حرکت کردن به کشور و انقلاب ضربه می‌زند. ما میزان داریم و میزان ولی فقیه و ولی امر مسلمین است. معنا و ابعاد ولایت فقیه نیز بیان شده است. اوامر ولی، مولوی و ارشادی است و اینکه تکلیفان در مولوی و ارشادی چیست نیز بیان شده است. حال برخی کاسه‌های داغ‌تر از آش هستند که اینها زمان امیرالمونین هم بودند و آخرسر هم جزو خوارج شدند.
وی گفت: علامت سجده روی پیشانی خوارج دیده می‌شد و آستین لباسشان پاره می‌شد، اینها به ظاهر زاهد بودند اما امیر اموالمنین علی (ع) در موردشان می‌گفت که خطر اینها از کفار بیشتر است.
ناطق‌نوری ادامه داد: به برخی گفته می‌شود که ولی امر و ولی فقیه موضوعی را فرموده‌اند، اما افراطیون می‌گویند که برخی چیزها را ایشان مصلحت نمی‌دانند و ما باید جاده صاف کن باشیم که در واقع این جلوتر از امام حرکت کردن است.
وی اظهار کرد: تکفیری‌ها و القاعده و این مرزها از کجا آمده‌اند. این تندروها به نام اسلام، فساد و جنایت می‌کنند، سر می‌برند و قلب طرف را می‌خورند و به زنان مردم تعدی می‌کنند و فکر هم می‌کنند با این کارها به بهشت می‌روند.

وی در ادامه متکبر و خودخواه نبودن را از دیگر صفات مرحوم حاجی‌حیدری دانست و گفت: آدم‌های باتقوا اینگونه‌اند و برای خود کلاس نمی‌گذارند. می‌بینیم که شخصی وقتی این طرف میز بوده، صدایش یک طور است و وقتی به او می‌گویند تو رییس یک بخش هستی، صدایش عوض و قیافه‌اش طور دیگری می‌شود. حال باید پرسید پیغمبر (ص) و امیر المونین (ع) کلاس می‌گذاشتند؟
وی در ادامه گفت: وقتی می‌خواهیم با آدم‌ها روبه‌رو شویم که یا کوچک‌تر از ما و یا بزرگتر و یا هم سن ما هستند، باید به این موضوع توجه کنیم که لازم است به کوچک‌ترها احترام بگذاریم و احتمال بدهیم که او چون کوچکتر از ماست گناه کمتری دارد و به خدا نزدیک‌تر است.
ناطق‌نوری در ادامه سخنان خود، دقت در بیت‌المال را از دیگر خصوصیات حاجی‌حیدری عنوان کرد و با بیان این‌که حواس ایشان به حلال و حرام و بیت‌المال بود، گفت: مردم ما یکدفعه از تلویزیون و روزنامه‌ها و سایت‌ها می‌شنوند که فلان‌جا بردند و خوردند، سه هزار میلیارد اینجا و ۱۰۰ هزار میلیارد از آنجا رفت. حال صحبت من این است یا این موضوعات را به مردم نگویید یا اگر می‌گویید تا آخر جلو بروید تا مردم بفهمند ته کاسه چه شده است و کدام پرونده درست است و کدام پرونده درست نیست تا مردم ماجرا را بفهمند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: مردم را به تردید و بی‌اعتباری و شک درباره خودمان و نظام و انقلابمان نیندازید. اگر می‌بینید بیت‌المال را کسی حرام کرده، رودربایستی نکنید. با مردم تعارف نداشته باشیم. نگوییم بد است و آبروی فرد می‌رود. اگر بحث آبرو را در نظر داریم، پس چرا وقتی پرونده کسی روشن نشده و برای او محاکمه و دادگاه برگزار نشده، آبرویش را می‌بریم.
وی در ادامه گفت: چرا وقتی خودمان به مطلبی می‌رسیم، حرفی نمی‌زنیم. باید این تضادها را حل کرد و مردم را از تردید بیرون آورد.

ایسنا
اشتراک مطلب با :