تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۳:۱۱
کد خبر : 14260

دلجویی رئیس سازمان صداوسیما از بختیاری‌ها +تصویر

دزنا ۲۴” سید عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما روز گذشته به طور سرزده برای دلجویی از هموطنان بختیاری به شهرستان مسجدسلیمان رفت و در جمع مردم مسجدسلیمان در مسجد جامع این شهرستان انتقادات و مطالبات آن‌ها را شنید و به سوالات آن‌ها پاسخ داد. رئیس سازمان صدا و سیما در جمع مردم مسجدسلیمان با تقدیر […]

دزنا ۲۴” سید عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما روز گذشته به طور سرزده برای دلجویی از هموطنان بختیاری به شهرستان مسجدسلیمان رفت و در جمع مردم مسجدسلیمان در مسجد جامع این شهرستان انتقادات و مطالبات آن‌ها را شنید و به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

رئیس سازمان صدا و سیما در جمع مردم مسجدسلیمان با تقدیر و تشکر از مهمان‌نوازی و بصیرت مردم بختیاری اظهار کرد: انقلاب اسلامی در طول ۳۵ سال گذشته این قدرت را داشته که بحران‌ها را تبدیل به فرصت کرده است.

وی ادامه داد: این مساله‌ای را که پیش آمده را هر چند نمی‌توان بحران یا تهدید نامید چرا که بختیاری‌ها صاحبان این انقلاب و مدافعان ولایت و اسلام هستند اما تبدیل به یک فرصت بسیار تاریخی برای نشان دادن غیرت، شجاعت و بصیرت مردم سلحشور بختیاری شد.

ضرغامی افزود: همانطور که قبلا در بیانیه‌ای خطاب به مردم بختیاری از صمیم قلب گفتم به خدا پناه می‌برم اگر یک ذره در دل این مردم فداکار و شهید داده که از انقلاب طلبی ندارند و هرچیزی داشته‌اند برای انقلاب داده‌اند کوچک‌ترین ناراحتی و بی‌اعتمادی از رسانه ملی که افتخار اتصال به رهبر معظم انقلاب دارد به وجود بیاید.

وی عنوان کرد: هزاران شبکه ماهواره‌ای رنگارنگ هر کدام با یک حیله و جذابیت با پول‌های هنگفت آمده‌اند فقط بی‌بی‌سی به اندازه کل صدا و سیمای ما بودجه می‌گیرد، در اوضاع بد اقتصادی کشور انگلستان که بودجه همه دستگاه‌ها کم شد بودجه بی‌بی سی کم نشد و افزایش پیدا کرد برای اینکه بتواند جنگ رسانه‌ای ایجاد کند و مردم ما را مایوس کند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به هجمه رسانه‌ای دشمن به کشورمان گفت: در هیچ کجای دنیا به اندازه جمهوری اسلامی ایران قابلیت دریافت شبکه‌های ماهواره‌ای متنوع مبتذل وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در آسیا، آمریکای لاتین و اروپا هم اینطور نیست؛ در جغرافیای جمهوری اسلامی ۳۰ ماهواره معروف با ۳ هزار کانال از شبکه‌های مبتذل پورنوگرافی و سایر موضوعات انحرافی برای جوانان ما دام پهن کرده‌اند.

ضرغامی خاطر نشان کرد: شرمنده می‌شوم اگر به یک شهری مثل مسجدسلیمان با آن تاریخ بزرگ بیایم و مردم در جای جای شهر و روستاهای آن به من بگویند ما امکان دریافت شبکه‌های جمهوری اسلامی را نداریم.

وی با توضیح داستان سریال سرزمین کهن ماجرای شخصیت اول این فیلم یعنی رهی بختیاری را تشریح کرد و به تمجید از شخصیت وی که قهرمان این سریال است پرداخت.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اینکه شخصیت رهی در سریال سرزمین کهن حضور در جریان‌های مختلف از جمله جبهه ملی را تجربه می‌کند گفت: اول انقلاب جبهه ملی نامه نوشت و جلوی لایحه قصاص ایستاد ولی امام خمینی (ره) فرمودند که این‌ها مرتدند چون قوانین اصلی و رسمی اسلام را منکر شدند امروز هم شما می‌بینید یک روزنامه‌ای فرصت پیدا می‌کند حرف‌های آن‌ها را در خصوص قصاص نشخوار می‌کند.

وی بی‌توجهی دست اندرکاران سریال سرزمین کهن به نامگذاری بختیاری در این فیلم را اشتباهی بزرگ توصیف کرد و اظهار کرد: اشتباه بزرگ همکارانم را که هرگز آن‌ها را به خاطر این اشتباه نبخشیدم این بود که نام بختیاری را به گونه‌ای به کار بردند که شبهه اینکه ظرفیت برداشت برای اینکه بخواهند آن را تعمیم دهند وجود داشت و مردم حق داشتند.

رئیس سازمان صدا و سیما در پایان از حذف برخی بخش‌های این سریال و جایگزینی آن با بسته‌ای جذاب برای بختیاری‌ها خبر داد و عنوان کرد: زمان را از دست نمی‌دهیم و در آینده زمانی که کل این بحث بختیاری از این داستان حذف شد با همکاری فرهیختگان و همکاران یک مجموعه بسیار جذاب و خوب از بختیاری‌ها در این سریال پخش خواهد شد که اگر بار اول شما آن را ملاحظه کنید اصرار داشته باشید که زود‌تر مجموعه‌ای ساخته شود که این موارد در آن دیده شود.

اشتراک مطلب با :
  1. بختياري Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    جرا عاقل کند کاری که باز آید بشیمانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!