تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۵:۴۷
کد خبر : 14249

هشدار های پلیس در خصوص پیشگیری از کیف قاپی

به گزارش دزنا ۲۴”  بنقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی دزفول،کیف قاپی بعنوان یکی از انواع شگرد های مجرمانه سارقان بوده که علاوه بر ربودن اموال و وجه نقد شهروندان ، امنیت روانی و اجتماعی مردم را نیز به مخاطره انداخته و سبب احساس عدم وجود امنیت در بین مردم می شود. کیف قاپی از […]

به گزارش دزنا ۲۴”  بنقل از روابط عمومی فرماندهی انتظامی دزفول،کیف قاپی بعنوان یکی از انواع شگرد های مجرمانه سارقان بوده که علاوه بر ربودن اموال و وجه نقد شهروندان ، امنیت روانی و اجتماعی مردم را نیز به مخاطره انداخته و سبب احساس عدم وجود امنیت در بین مردم می شود.

کیف قاپی از جمله سرقت هایی است که پیشگیری از وقوع آن برای شهروندان بدون هزینه و صرف وقت بوده و با کمی هوشیاری و آگاهی

می توان از آن جلو گیری کرد. نیروی انتظامی در خصوص راهکاری پیشگیری از کیف قاپی اعلام کرد: از حمل پول زیاد جلوگیری کنید و مراقب افراد غریبه که به شما نزدیک می شوند باشید.

درصورت امکان پول خود را در داخل یک کیف کوچک که دور از دید باشد قرار دهید ضمن اینکه کیف همراه خود را با دستی که سمت دیوار یا جدول است حمل کنید.

هرگز کیف حاوی مدارک ، وجه نقد ، کارت عابر بانک را در صندوق عقب خودرو قرار ندهید.

نقدینگی خود را از طریق عابر بانک جابجا و انتقال دهید.

در صورتی که پول زیادی از بانک دریافت نمودید در هنگام خروج مواظب اطراف و تعقیب افراد ناشناس باشید.

به جای پول نقد از چک های تضمینی ، رمز دار و مسافرتی استفاده کنید.

زمانی که پول زیادی همراه دارید در صورت مراجعه افراد تحت عنوان مامور انتظامی و درخواست بازدید و بازرسی کارت شناسایی تقاضا کنید و در صورت مشکوک بودن مراتب را سریعا به ۱۱۰ اطلاع دهید.

در صورتی که اشیاء با ارزش و یا پول زیاد همراه دارید ممکن است افرادی در مکان های خلوت با نزاع ساختگی اقدام به سرقت نمایند در این موارد با احتیاط عمل نمایید.

اشتراک مطلب با :