تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۰:۱۱:۵۲
کد خبر : 14214

علت خودسوزی فرد دزفولی دروزارت نفت مشخص شد

ماجرای دیروز خود سوزی یکی از کارکنان صنعت نفت نشان می دهد اختلال در سیستم اعصاب و روان این کارمند نفت، مهم ترین عامل در اتفاق روز گذشته بوده است. منوچهر حامدیان جانباز ۴۵ درصد اعصاب و روان و از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، سال هاست به دلیل حمله های عصبی […]

ماجرای دیروز خود سوزی یکی از کارکنان صنعت نفت نشان می دهد اختلال در سیستم اعصاب و روان این کارمند نفت، مهم ترین عامل در اتفاق روز گذشته بوده است.

منوچهر حامدیان جانباز ۴۵ درصد اعصاب و روان و از کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، سال هاست به دلیل حمله های عصبی و نظر پزشکان نفت، در وضعیت اشتغال (از محل کار مرخص شده و هر ماه حقوق دریافت می کند) قرار داشته است و مشکل معیشتی که برخی رسانه ها آن را دلیل خودسوزی وی عنوان می کنند از نظر خود وی وجود خارجی ندارد.

این جانباز جنگ تحمیلی، روز گذشته به ساختمان وزارت نفت مراجعه کرده و قصد داشت در لابی هتل خود را به آتش بکشاند که با ممانعت حراست وزارت نفت رو به رو شد تا در مقابل درب ورودی وزارت نفت خودسوزی کند که بلافاصله ماموران حراست وارد عمل شده و وی را با پتو پیچانده و از طریق آمبولانس به بیمارستان نفت انتقال می دهند.

مشاهدات همراهان وی در آمبولانس حاکی از ان است که وی از عمل خود ابراز پشیمانی کرده و دلیل این اقدام خود را این گونه بیان کرده است:«بیش از دو ماه است که صدام به من می گوید در وزارت نفت خودسوزی کن. من هم در وضعیت غیر متعادل روحی دست به این کار زدم.»

پزشکان درصد سوختگی وی را ۵۵ درصد و گردن به پایین اعلام  کرده اند که به دلیل مشکلات ریه ای حاد ، در وضعیت خوبی به سر نمی برد. خانواده وی نیز روز گذشته از شهر دزفول به بیمارستان چمران تهران رهسپار شده و در کنار این جانباز تحمیلی حضور دارند.

برخلاف ان چه که برخی رسانه های معاند نظام در باره اعتراضی بودن این خودسوزی و مشکلات معیشتی وی مطرح می شود، شواهد نشان می دهد وی در وضعیت مالی مناسبی به سر می برده و تنها به دلیل مشکلات به جا مانده از جنگ تحمیلی در شرایطی غیر طبیعی خودسوزی کرده است.

شهرخبر

اشتراک مطلب با :
 1. غلامرضا Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

  کارمند خودسوزی کرده در وزارت نفت درگذشت
  یکی از کارکنان صنعت نفت که همزمان با بازدید رئیس‌جمهور از وزارت نفت اقدام به خودسوزی در مقابل این وزارتخانه کرده بود بر اثر شدت جراحات وارده درگذشت.

  به گزارش بولتن نیوز به نقل از فارس، دوشنبه هفته گذشته و همزمان با بادید رئیس جمهور از وزارت نفت، یکی از کارکنان صنعت نفت اقدام به خودسوزی در مقابل این وزارتخانه کرد که بلافاصله به بیمارستان نفت منتقل شد.

  گزارش‌های تایید شده حاکی از آن است که فرد یاد شده که یکی از کارمندان صنعت نفت در جنوب کشور بوده است بر اثر شدن جراحات وارده در بیمارستان درگذشته است.

  بر اساس این گزارش، ظاهرا دلیل خوسوزی این فرد مشکل مسکن و بی‌توجهی مسئولان به مشکل وی عنوان شده است.