تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۹:۱۶:۰۰
کد خبر : 14195

راهکارهای جلوگیری از سرقت خودرو

به گزارش دزنا ۲۴” در اطلاعیه روز چهارشنبه نیروی انتظامی دزفول آمده است :با توجه به افزایش قیمت خودرو در سالهای اخیر خودروها به عنوان یک کالای سرمایه ای برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده و زمانی که خودرو مورد سرقت قرار می گیرد آسیبی جدی روانی واجتماعی به ماکلان خودروها وارد می شود […]

به گزارش دزنا ۲۴” در اطلاعیه روز چهارشنبه نیروی انتظامی دزفول آمده است :با توجه به افزایش قیمت خودرو در سالهای اخیر خودروها به عنوان یک کالای سرمایه ای برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده و زمانی که خودرو مورد سرقت قرار می گیرد آسیبی جدی روانی واجتماعی به ماکلان خودروها وارد می شود .

در بررسی هایی که توسط کارشناسان انتظامی صورت گرفته مشخص شده اکثر سارقان خودروهایی را برای سرقت انتخاب می کنند که در زمان کوتاه بتوان براحتی آن را سرقت کرد لذا هرچه تجهیزات ایمنی کاملتری در خودروها به کار رفته باشد امکان سرقت کاهش می یابد.

به مالکان خودروها توصیه می شود اتومبیل خود را به سیستم ایمنی مانند دزدگیر صوتی،قفل پدال،قطع کننده سیستم برقی تجهیز کنند و قبل از ترک خودرو از بالا بودن شیشه ها و قفل بودن درب ها اطمینان حاصل کنند.

شهروندان در صورت امکان از مراجعه به تعمیرگاه های غیرمجاز و متفرقه و سپردن خودرو و سوئیچ آن جهت تعمیر و سرویس به افراد ناشناس خودداری کنند.

مالکان خودروها تحت هیچ شرایطی و حتی برای لحظه ای کوتاه اتومبیل خودر را به صورت روشن رها نکنند و اگر دارای خودروی پراید مدل ۸۶ به پایین هستند برای اطمینان بیشتر حتما از قفل پدال با قفل فرمان استفاده کنند.

شهروندان در صورت مفقود شدن پلاک وسیله نقلیه مراتب را به کلانتری یا پاسگاه محل فقدان گزارش و در صورت مواجه شدن با صحنه هایی مانند تصادف یا نزاع ساختگی وسیله نقلیه خود را رها نکنند.

در صورت معامله خودرو در بنگاه ضمن مطالعه متن قولنامه قبل از امضا نسبت به اخذ یک برگ قولنامه تنظیم شده از بنگاه اقدام کنند و در صورت معامله خودرو دست دوم در اولین فرصت به همراه فروشنده جهت تعویض پلاک به مرکز مربوطه مراجعه کنند.

خودروی خود را در نقاط خلوت و کم تردد و تاریک پارک نکنید و در صورت امکان خودرو را در پارکینگ های عمومی و مکانهای پرتردد پارک کنید.

اشتراک مطلب با :