تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۱:۰۹:۳۵
کد خبر : 14170

پنج طرح آموزشی در دزفول افتتاح شد

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز دزفول در آیین بهره برداری از این طرح های آموزشی در مدرسه راهنمایی حضرت ابوالفضل(ع) در کوی اندیشه دزفول ضمن تقدیر از حمایت خیرین مدرسه ساز دزفول گفت:از ۱۶ سال پیش مجمع خیرین مدرسه ساز کشور راه اندازی شد و بعد از انقلاب حضرت امام خمینی(ره) به عنوان نخستین خیر […]

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز دزفول در آیین بهره برداری از این طرح های آموزشی در مدرسه راهنمایی حضرت ابوالفضل(ع) در کوی اندیشه دزفول ضمن تقدیر از حمایت خیرین مدرسه ساز دزفول گفت:از ۱۶ سال پیش مجمع خیرین مدرسه ساز کشور راه اندازی شد و بعد از انقلاب حضرت امام خمینی(ره) به عنوان نخستین خیر مدرسه ساز مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت مدرسه اهدا کرد.

محمدرضا حافظی افزود: در گذشته مدارس ما چهار نوبته بود ولی اکنون با حمایت ملت جهادگر ایران بستری برای کسب دانش به دست آوردند.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز گفت:مردم دزفول در طول هشت سال جنگ تحمیلی توانستند با ایثار وجانفشانی برای فرزندان این مرز وبوم امنیت ایجاد کنند و ما اینک در سایه این امنیت می توانیم در سطح کشور ودنیا افتخار آفرینی کنیم.

وی افزود:در نخستین سال راه اندازی این مجمع خیرین مدرسه ساز ۱۶۸ میلیارد ریال کمک کردند و با همت مردم همنوع دوست این کمک ها در سال بعد به ۴۰۰ میلیارد ریال و ساع بعد به یک هزار میلیارد ریال افزایش یافت که در نوع خود ستودنی است.

حافظی اظهار داشت:در سال ۸۸ اعتبار دولت در امر مدرسه سازی سه هزار میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال بود که در آن زمان کمک خیرین به هفت هزار میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال رسیده بود.

وی گفت:در هنگام تحریم ها نیز نیکوکاران کشورمان دست از کمک برنداشته و پی بردند بستر توسعه همه جانبه در کشور در مدرسه است.

وی اظهار داشت:بانوان دزفول در امر مدرسه سازی پیشتاز هستند.

رییس نوسازی مدارس شهرستان دزفول نیز گفت:این پنج پروژه در قالب ۲۰ کلاس درس می باشد که در چهار هزار و۳۶۰ متر زیربنا با کمک ۵۰ درصدی خیرین دزفول احداث شده است.

محمدحسن قنبری میزان اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها را ۲۷ میلیارد ریال اعلام کرد وگفت:۵۰درصد این اعتبارات را خیرین و ۵۰ درصد باقی مانده از محل اعتبارات ملی واستانی تأمین شده است.

وی اظهار داشت:مدرسه تخصصی قرآنی خاتم الانبیا،سالن چندمنظوره نظامی پور،مدرسه راهنمایی شش کلاسه صبیح،سالن چند منظوره دکتر عصاریان و دبیرستان ۹ کلاسه حضرت ابوالفضل العباس (ع) پروژه هایی است که امروز بهره برداری شد.

اشتراک مطلب با :