تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۱:۴۱:۴۴
کد خبر : 14137

نخستین صعود به بام هفت تنان دزفول از دیواره سنگی انجام شد

ˈغلامحسین حسنپورˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:بلندای این کوهستان تاکنون برای کوهنوردان دست نیافتنی بوده است. وی افزود:هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی دزفول با شناسایی مسیر تنوره ای موفق شد به بلندترین قله این کوهستان صعود کرده و این مسیر را به نام مسیر فرخ نامگذاری نماید. وی […]

ˈغلامحسین حسنپورˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود:بلندای این کوهستان تاکنون برای کوهنوردان دست نیافتنی بوده است.

وی افزود:هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی دزفول با شناسایی مسیر تنوره ای موفق شد به بلندترین قله این کوهستان صعود کرده و این مسیر را به نام مسیر فرخ نامگذاری نماید.

وی افزود: در این صعود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد علاوه بر رییس هیات کوهنوردی دزفول ، محمودرضا نیلساز از گروه فراز و افشین چراغی از گروه کوهنوردی جندی شاپور دزفول شرکت داشتند ضمن اینکه ˈمحمد مراد فرخوندˈ راهنمایی این گروه را به عهده داشتند.

مسیر تنوره ای تنها مسیر دست یابی به بلندای این قله است.

قله کوه هفت تنان که در برخی روزها از شهر دزفول قابل مشاهده است یکی از کوههای شمال دزفول و در منطقه روستای ابوالحسن سردشت واقع است.

این کوه با داشتن ارتفاعی بیش از ۲ هزار متر دارای قلل بلند و متعدد ، برج های فراوان ، دیواره های بلند و یک پارچه ، دره های بسیار عمیق ، تنوره ها و سوزنی های بسیار زیبا و متنوع یک گالری کوهستان را تشکیل داده که در سطح ایران بی نظیر است.

اشتراک مطلب با :