تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۷:۳۶
کد خبر : 14081

شبکه برق هسته مرکزی شهر دزفول ساماندهی می شود

ˈفرهاد جاموسیˈ روز جمعه در گفت و گو یی افزود:مطالعات طرح جمع آوری پایه های برق خیابان های شریعتی ، امام و طالقانی در حال انجام بوده و قرار است ترانس ها و کابل های برق در محدوده خیابانهای مذکور به زیر زمین منتقل شود. رییس کمیسیون خدمات شورای اسلامی شهر دزفول به نشست اعضای […]

ˈفرهاد جاموسیˈ روز جمعه در گفت و گو یی افزود:مطالعات طرح جمع آوری پایه های برق خیابان های شریعتی ، امام و طالقانی در حال انجام بوده و قرار است ترانس ها و کابل های برق در محدوده خیابانهای مذکور به زیر زمین منتقل شود.

رییس کمیسیون خدمات شورای اسلامی شهر دزفول به نشست اعضای این کمیسیون با مدیر کل برق استان خوزستان و تامین ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای تامین روشنایی معابر شهری و ورودی های شهر دزفول خبر داد.

جاموسی گفت:تیرهای برق فرسوده بافت قدیم به ویژه در محدوده بازارچه خراطان ، بازار قدیم و کوچه علم عباس (ع) نیز جمع آوری و کابل خودنگهدار جایگزین آنها می شود.

وی همچنین در خصوص کارخانه بازیافت زباله از مصوبات دوره سوم شورا گفت:این کارخانه پس از ۱۱ ماه بلاتکلیفی با پیگیری انجام شده تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و سال آینده طرح تفکیک زباله آغاز و در شهریور ماه ۱۳۹۳ تولید کمپوست زباله نیز شروع و منطقه سیاه منصور دزفول از آلودگی زیست محیطی نجات خواهد یافت.

وی افزود : هم اکنون ۶۰ درصد زباله های دزفول بصورت مکانیزه و ۴۰ درصد بصورت روباز حمل می شود که از ابتدای سال آینده جمع آوری زباله به صورت کاملا مکانیزه انجام خواهد شد.

این عضو شورا در ادامه افزود:ساماندهی تابلوهای شهری و اصناف در دوازده رنگ متنوع توسط ۲ شرکت آغاز شده و از این پس تابلوهای کسبه و پزشکان بر اساس ابعاد و رنگ های مشخص در سطح معابر نصب می گردد.

جاموسی همچنین به ساماندهی بازارچه خراطان و تلاش در راستای حل مشکلات سقف ، فاضلاب و کفپوش های آن جهت رفاه شهروندان اشاره و بیان داشت که طرح فاضلاب این بازارچه در حال اجرا می باشد.

عضو شورای اسلامی شهر دزفول در ادامه هرس درختان و شستشوی خیابان ها را از طرح های این کمیسیون اعلام کرد و گفت:مشکل آسفالت خیابانها از اولویت های مهم شورا و شهرداری دزفول بوده و در گام نخست آسفالت ۱۰ خیابان در اولویت قرار گرفته است.

وی همچنین از پیگیری برای تامین ۴۰ هکتار زمین از سازمان آب و برق خوزستان جهت انتقال ماشین های سنگین و خروج پایانه حمل و نقل از شهر خبر داد و گفت: در نشست با استاندار و معاون عمرانی وی ، شهردار دزفول و هماهنگی با ادارات آبفا ، برق و راه و شهرسازی این طرح سال آینده عملی می شود.

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر دزفول با اشاره به نزدیکی سفرهای نوروزی به احداث کمپ نوروزی در چهار نقطه شهر دزفول اشاره کرد و افزود: مدارس دزفول نیز برای اسکان مسافران نوروزی ساماندهی می شود

ایرنا

اشتراک مطلب با :