تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۳۰:۵۳
کد خبر : 14076

تذکردکترمحسن رضایی به ضرغامی درباره «سرزمین کهن»

به گزارش دزنا ۲۴”  دفترارتباطات مردمی دکتر محسن رضایی در مسجدسلیمان:دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با عزت اله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما در خصوص سریال سرزمین کهن وایجاد نگرانی واعتراضات نخبگان بختیاری به تحریف تاریخ دراین سریال تذکردادند. در این گفتگو دکتر محسن رضایی با اشاره به گلایه […]

به گزارش دزنا ۲۴”  دفترارتباطات مردمی دکتر محسن رضایی در مسجدسلیمان:دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با عزت اله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما در خصوص سریال سرزمین کهن وایجاد نگرانی واعتراضات نخبگان بختیاری به تحریف تاریخ دراین سریال تذکردادند.

در این گفتگو دکتر محسن رضایی با اشاره به گلایه مندی واعتراضات صورت گرفته به متن این سریال و توهین به قوم شریف و بزرگ بختیاری که در همه ادوار تاریخ و به خصوص تاریخ معاصر وطن پرستی و دین داری ایشان بارها به اثبات رسیده است خواستار تجدید نظر جدی صدا و سیما در پخش این سریال جنجال برانگیز شد.
ضرغامی رییس صدا و سیما با اشاره به متن فیلمنامه سریال مذکور گفت: آنچه که درخصوص این فیلم اسباب اعتراض و گلایه شد بیان دیدگاههای یک معلم توده ای بود که در واقع از بختیاریها به خاطر نقش جدی در وطن پرستی و بیگانه ستیزی وتاثیرگذاری در تحولات کشور در دوران مشروطه (دوران مورد روایت سریال) بغض داشته است.
رییس صدا و سیما همچنین دراین دیدار با دکترمحسن رضایی از تجدید نظر کلی در روند تولید سریال سرزمین کهن خبردادند و قول دادند ضمن حذف قسمت های مبهم این سریال به نحوی به داستان این فیلم پرداخته شود تا نهایتا به نفع بختیاریها به پایان برسد.
همچنین دکتر حاج محسن رضایی در خصوص اعتراضات گسترده صورت گرفته به روند سریال سرزمین کهن با آقای شمخانی دبیر شورای امنیت ملی گفتگو داشتند.
دراین گفتگو دکتر محسن رضایی با اشاره به حساسیت های صورت گرفته پیرامون این سریال خواستار پیگیری موضوع ازسوی شورای عالی امنیت ملی با توجه به دغدغه های ایجادشده گردیدند.
دبیر شورای امنیت ملی نیزدراین دیدار از پیگیری موضوع دراسرع وقت درشورای امنیت ملی خبردادند.

اشتراک مطلب با :
  1. محسن Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    این قسمت خیلی جالب بود: “به نحوی به داستان این فیلم پرداخته شود تا نهایتا به نفع بختیاریها به پایان برسد” !! به نظرم حق با آقای ضرغامیه چون وقتی یک کاراکتر منفی در ضدیت با کسی یه حرفی میزنه مسلما به سود او تلقی میشه و این یه امر واضح و بدیهیه! مثل اینکه در فیلم مختارنامه از زبان مثلا ابن زیاد یه توهین به ساحت اهل بیت ع بشه مسلما چون یک کاراکتر منفی هست در نهایت نشان از بزرگواری و شأن بالای مورد خطاب خواهد بود!!

  2. یه رهگذر Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    آقای محسن اعتراضات شما رو در پخش سریال شوق پرواز دیدیم ؟؟؟؟؟
    پس اینقد یک طرفه حرف نزن….اون آقای ضرغامی هم بهتره نیگا سابقش کنه
    که از کجا بلند شده……