تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۸:۴۴
کد خبر : 14046

دومین یادواره سردارشهید سوداگر دردزفول برگزارشد

در این یادواره که در تالار مهتاب دزفول برگزار شد جمعی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و همرزمان شهدای اطلاعات عملیات سپاه ولی عصر (عج) خوزستان شرکت داشتند. دبیر این یادواره در سخنانی گفت: این یادواره به مناسبت دومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج احمدسوداگر و شهدای اطلاعات عملیات لشکرهفت ولی عصر(عج) برگزار شد. ˈمحمدعیدی […]

در این یادواره که در تالار مهتاب دزفول برگزار شد جمعی از خانواده معظم شهدا، ایثارگران و همرزمان شهدای اطلاعات عملیات سپاه ولی عصر (عج) خوزستان شرکت داشتند.

دبیر این یادواره در سخنانی گفت: این یادواره به مناسبت دومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج احمدسوداگر و شهدای اطلاعات عملیات لشکرهفت ولی عصر(عج) برگزار شد.

ˈمحمدعیدی مرادˈ بزرگداشت مقام شهدا، معرفی آنان به نسل جوان و ارج نهادن به جایگاه شهدای مظلوم اطلاعات عملیات را از دیگر اهداف برگزاری این یادواره عنوان کرد.

سردار ˈحبیب سعید فرˈ از پیشکسوتان دفاع مقدس و از همرزمان شهید سوادگر نیز در سخنانی به تشریح ویژگی های این شهید والا مقام پرداخت و گفت: سردار سوداگر در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در طراحی عملیات علیه دشمن بعثی داشت.

وی افزود: با تلاش و پیگیری سردار سوداگر اکنون در دانشگاههای کشور ارزش ها و دستاوردهای ˈدفاع مقدسˈ به عنوان دروس دانشگاهی تدریس می شود.

شعرخوانی توسط یکی ازشعرای اهل بیت(ع) و تجلیل از خانواده معظم شهدا، تشریح عملکرد اطلاعات عملیات سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان در عملیات والفجر هشت و معرفی شهدای اطلاعات عملیات از دیگر برنامه های این یادواره بود.

سردار احمد سوداگر رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس از جانبازان ۷۰ درصد بهمن ماه سال ۱۳۹۰ بر اثر عوارض ناشی از جنگ تحمیلی که منجر به ایست قلبی شد، به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.

وی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که مسؤولیت اطلاعات امنیت قرارگاه خاتم الانبیا و فرماندهی لشگر ۲۷ محمد رسول الله را برعهده داشت.

شهید سوداگر در تمام رشته عملیاتی که در جنوب انجام شد به عنوان یک نیروی مؤثر و طراح عملیات حضور داشت

ایرنا

اشتراک مطلب با :