تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۶:۱۹
کد خبر : 14041

حاشیه نگاری خبرنگار دزفول از راهپیمایی ۲۲ بهمن دردزفول

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دردزفول منسجم‌تر و باشکوه‌تر از همیشه در دزفول برگزار شد تا اقتدار ملی ایرانیان در سی و ششمین طلیعه فجر انقلاب متجلی شود. به گزارش دزنا ۲۴، راهپیمایی ۲۲ بهمن دردزفول از ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) این شهر آغاز شد و با تجمع در مزارپاک شهدای بهشت علی […]

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دردزفول منسجم‌تر و باشکوه‌تر از همیشه در دزفول برگزار شد تا اقتدار ملی ایرانیان در سی و ششمین طلیعه فجر انقلاب متجلی شود.
به گزارش دزنا ۲۴، راهپیمایی ۲۲ بهمن دردزفول از ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) این شهر آغاز شد و با تجمع در مزارپاک شهدای بهشت علی این شهر پایان یافت.
مردم دلاور و انقلابی دزفول همپای دیگر هموطنانمان در جای جای ایران اسلامی، در استمرار حماسه سیاسی۲۴ خردادماه، در ۲۲ بهمن به صحنه آمدند و بار دیگر بر لزوم تحقق حماسه سیاسی در سال مزین به نام حماسه سیاسی و اقتصادی تاکید کردند.
مشت‌های گره کرده مردم امروز زیباترین پاسخ به آنهایی بود که یاوه‌گویی شعار همیشگی آنهاست.
امروز عرصه، عرصه حمایت همه جانبه از نظام، ولایت و رهبری معظم انقلاب اسلامی بود، امروز شهدا بهشت علی دزفول میزبان خیل جمعیتی بود که به خیابان آمده بودند تا بگویند مدافعان همیشگی آرمان‌ها و ارزش‌های شهدای خود هستند.
در حماسه ملی مردم مومن وهمیشه درصحنه دزفول، هر مشت تیری بود که بر قلب دشمن می نشست و به استکبار جهانی می‌گفت که گزینه روی میز تو را با همین مشت‌ها نابود می‌کنیم.
مشت‌ها تیری بود بر دل دشمنان مغرضی که تاب و توان دیدن روحیه حماسی و انقلابی مردم بزرگ ایران را ندارند و هر سال می‌گویند که ملت ایران امسال در جشن ملی پیروزی شرکت نمی‌کنند، اما ملت ایران بازهم آنان را رو سیاه می‌کند.
زمستان امسال هم با حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب و ارزش‌های انقلابی می‌گذرد و روسیاهی به زغال‌هایی می‌ماند که زغال‌فروشی پیشه آنهاست و هیزم‌کشان جهنم همانان هستند.
نسل چهارم انقلاب، نقش پرچم سه رنگ انقلاب اسلامی را بر روی گونه و پیشانی خود طراحی کرده بودند تا بگویند، این سه رنگ برای آنان حکم هستی شان را دارد و با همه توان از آنچه شهدا برایشان به میراث گذاشته‌اند دفاع خواهند کرد.
نسلی که دیروز نبود تا انقلاب را به سرانجام برساند، امروز به صحنه آمده بود تا بگوید می‌داند انقلابش برای چه بوده و به دشمنان بفهماند با هیچ گزینه و بمباران تبلیغاتی و غوغا و جنجالی نمی تواند به آنان ناکارآمدی انقلاب اسلامی را القا کند.
آدمک‌های اوباما بر سر دست نسل چهارمی انقلاب چه خوش رقاصی می‌کرد، تا خوش رقصی او برای اسراییل و صهیونیسم را تداعی کند.
امروز خانواده شهدا و جانبازان، پیرمردها و پیرزنان، دانش‌آموزان و دانشجویان، کسبه و بازاریان، مسئولین و مردم و مردم و مردم… یعنی همه آنهایی که خود را سرباز امام خامنه‌ای می‌دانستند در عرصه بودند و آمده بودند برای پاسداشت انقلابی که ثمره خون هزاران شهید است و تاکید داشتند بر تداوم راه امام راحل و شهدای انقلاب و یکصدا و یک نوا اقتدار و سربلندی ایران عزیز را از عمق جان فریاد زدند.
فریادی که کاخ‌نشینان آمریکا را به لرزه درآورد و از فردا بازهم گزینه‌هایشان تا مدتی پنهان می‌شود و دم از دوستی می‌زنند، چون فکر می‌کردند ایرانیان امسال نمی‌آیند.
مادری که عکس فرزند شهیدش را به دست دارد و با تمام وجود فریاد می‌زند، مرگ بر آمریکا، نزدیک می‌شوم و می‌پرسم ، چرا عکس شهیدتان را با خود آورده‌اید؟ می‌گوید: می‌خواهم همه بدانند به دعوت فرزند شهیدم آمده‌ام.
سئوال می‌کنم: آمریکا بازهم گفته گزینه نظامی روی میز است، می‌خندد و می‌گوید: حرف جدیدی ندارد، گزینه ما همین‌هایی هستند که برایمان عزیزند و به عکس فرزند شهیدش اشاره می‌کند.
ادامه می‌دهد: دشمن می‌داند گزینه نظامی بر ما تاثیری ندارد، یک بار این راه را امتحان کرد و به نتیجه نرسید، این بار مفتضحانه از قبل شکست می‌خورد.
مادرشهید با صلابت و استواری، همراه عکس فرزند رشیدش از من درو می‌شود و من به حقارت سخنان سردمداران آمریکایی فکر می‌کنم که چه حقیرانه دم از گزینه‌ای می‌زنند که اصلا وجود ندارد.
سعید- ف، دانش‌آموزی که آدمک اوباما را حمل می‌کند، می‌گوید: امروز روز تولد من است، من و انقلاب در یک روز متولد شده‌ایم، انقلاب از من ۱۸ سال بزرگتر است.
می‌پرسم چرا در خانه نماندی تا برای روز تولدت تدارک ببینی؟ جواب می‌دهد: گفتم که انقلاب از من بزرگتر است، اول باید برای انقلابم جشن بگیرم بعد خودم؛ با هیجانی که تنها در فرزندان این مرز و بوم می‌توانی ببینی، ادامه داد: کاش می‌شد برای انقلاب هم یک کیک تولد بزرگ درست کنیم و رویش بنویسیم، ملت بزرگ ایران تولدت مبارک.
براستی که نشاط در صورت تک تک این سربازان کوچک ولایت انقلابی شهرستان دزفول نمایان است.
دست نوشته‌ای را با خود همراه دارد رویش نوشته: اگر عرصه را بر ما تنگ کنند، عاشورا را تکرار خواهیم کرد. نزدیک می‌روم و می‌پرسم چرا این نوشته را انتخاب کردی تا با خود به جشن حماسه ملی بیاوری؟ می‌گوید: خواستم دشمن بداند که اگر حرف زیادی بزند من می‌شوم زینب حسین(ع) و پیام کربلا را منزل به منزل به همه دنیا می‌رسانم.
چشمانش که پر از اشک می‌شود، ادامه می‌دهد: ایران کوفه نیست که یزیدیان به آن چشم طمع داشته باشند و ما هم ملت کوفه نیستیم که علی زمانمان را تنها بگذاریم.
امروز اوج دلدادگی ملت به ولایت فقیه، این محور وحدت در دزفول همیشه قهرمان نمایان بود و چشمان همیشه کور دشمن، بازهم این عظمت را نخواهد دید، اما گزینه‌های بی‌اثرش بیشتر از همیشه مهر باطل خواهد خورد.
فرماندارشهرستان دزفول هم در جمع راهپیمایان دزفولی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام انزجار عمومی ملت ایران از استکبار و خوی استکباری است، اظهار داشت: همه ساله این جشن بزرگ با شکوهی بیشتر از قبل برگزار می‌شود.
“عبدالرضا احسانی نیا” دلیل این جشن و سرور را پایین کشیدن رژیم دست‌نشانده پهلوی از اریکه سلطنت و حاکم‌شدن ملت ایران بر سرزمین خود دانست و افزود: رژیمی که نوکر و جیره‌خوار و خدمتگزار آمریکا بود به جای تکیه بر ملت، بر اربابان خود اتکا داشت و خود را به ورطه نابودی کشانید.
وی با اشاره به اینکه آمریکا با پیروزی انقلاب اسلامی منافع خود را در خطر دید و از این‌رو در صدد برآمد تا با تحمیل توطئه‌های گوناگون راه را بر مسیر حرکت انقلاب اسلامی سد کند، اظهار داشت: مقابله با ملت ایران در ابعاد تحرکات قومی و مذهبی، توطئه و کودتا و تجزیه‌طلبی، رسوایی بیش از پیش را برای استکبار جهانی در پی داشت و از این راه به توفیقی نرسید.
فرمانداردزفول با بیان اینکه استکبار جهانی پس از همه این توطئه‌ها فکر کرد با جنگ نظامی می‌تواند ملت ایران را از پای درآورد، تصریح کرد: در دفاع مقدس همه سلطه‌های جهانی به مصاف ملت ایران آمدند اما در آنجا نیز کاری از پیش نبردند.
وی وحدت و انسجام را عامل اصلی به عقب راندن دشمن در دفاع مقدس دانست و افزود: این پیروزی برای ما و دشمنان ما پیروزی کمی نبود و هنوز هم که هنوزست، ابرقدرت‌های جهانی مات و مبهوت این پیروزی هستند.
وی ادای دین به شهدا، کاهش آلام جانبازان و همدردی با خانواده شهدا را در تداوم راه شهدا و عمل به آرمان‌های آن عزیزان دانست و گفت: انقلابی که با گذشت سه دهه از عمر شریفش همچنان استوار و پابرجاست و نام خود را در تاریخ به ثبت رسانده است در پرتو عنایت الهی و درایت رهبری است که توانسته با اقتدار و عزت حرکت کند و در برابر خطرات دشمنان مصون باشد.
وی شأن استکبار را در تجاوز و تعدی خلاصه دانست و تصریح کرد: اگر وحدت و همدلی و حضور همیشگی مردم در صحنه نبود، آمریکا پیش از عراق و افغانستان به ایران حمله می‌کرد.
احسانی نیا در ادامه با اشاره به یاوه‌گویی‌های آمریکا، تمامی این بی‌ادبی‌ها را بهانه معرفی کرد و اظهار داشت: استکبار جهانی وقتی دید نمی‌تواند مستقیما با ایران وارد جنگ شود، متحدین ما را آماج حملات خود قرار داد.
وی گفت: در مقابله با حزب‌الله لبنان و غزه نیز دشمنان ما شکست خوردند و گنبد آهنین آنها نتوانست در برابر موشک‌های ایرانی تاب بیاورد.
این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در سوریه نیز سرنوشتی مشابه غزه و لبنان در انتظار آمریکا و هم‌پیمانانش است.
سیدحبیب پژوهیده

اشتراک مطلب با :