تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۵۲:۴۰
کد خبر : 14032

کشف بیش از ۶۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق دربهبهان

به گزارش دزنا ۲۴” بخشدار زیدون دراین رابطه اظهارکرد : بیش از ۶۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط مأموران ناجا در زیدون کشف و ضبط شد. آرمین ساعد امروز در گفت‌وگو یی به خبرنگارما گفت : بنابر اخبار و اطلاعاتی که در هفته‌های گذشته به پلیس آگاهی  مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا گزارش […]

به گزارش دزنا ۲۴” بخشدار زیدون دراین رابطه اظهارکرد : بیش از ۶۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط مأموران ناجا در زیدون کشف و ضبط شد.
آرمین ساعد امروز در گفت‌وگو یی به خبرنگارما گفت : بنابر اخبار و اطلاعاتی که در هفته‌های گذشته به پلیس آگاهی  مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا گزارش شده بود حکایت از این داشت افرادی که از قاچاقچیان عمده سوخت در بخش زیدون هستند مشغول فعالیت قاچاق بزرگ سوخت در این منطقه هستند.
وی افزود: این قاچاقچیان در مرکز بخش، اقدام به جمع‌آوری و انبار حجم بسیار بالایی از سوخت (نفت و گاز) در ۳۰ مخزن ۱۰ تا ۴۵ هزار لیتری کرده بودند که قصد جابجایی این محموله بزرگ را داشتند که با شناسایی این محل‌ها این محموله قاچاق سوخت کشف و ضبط شد.
بخشدار زیدون ادامه داد: این محموله‌های سوخت از طریق لنج‌داران شهرستان‌های دیلم و هندیجان به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می‌شود.
ساعد خاطرنشان کرد: برابر گزارشی شفاهی رئیس اداره اول مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا با تحت نظر قرار دادن محل‌های  مورد نظر پس از ۲۴ ساعت صحت و سقم خبر تایید شد و  با هماهنگی فرماندهی انتظامی شهرستان بهبهان و بخش زیدون و اخذ مجوز قضایی از هر سه مکان بازرسی شد و با حضور عوامل انتظامی شهرستان و بخش زیدون  این سوخت‌های قاچاق مصادره شد.
وی اضافه کرد: قاچاقچی به صورت بسیار ماهرانه‌ای تعداد ۳۰ مخزن بزرگ را در محل مورد نظر تعبیه و به صورت لوله‌کشی  متصل به هم و مجاور برای گمراهی ماموران وصل کرده بود.
بخشدار زیدون تصریح کرد: با هماهنگی با پخش فراورده‌های نفتی این سوخت قاچاق به محل‌های مختلف در شهرستان بهبهان و اهواز بارگیری و تخلیه خواهد شد.
وی یادآور شد: قاچاقچیان سوخت قبل از حضور نیروی انتظامی در محل، متواری و با باز کردن شیرهای مخازن و پاره کردن شیلنگ‌های تخلیه سعی در معدوم کردن  سوخت مخازن را داشتند که خوشبختانه مقدار کمی از سوخت مخازن به این شکل معدوم و مابقی به جایگاه‌های سوخت ارسال شد.
ساعد افزود: در حال حاضر نیز ماشین‌های حمل سوخت برای انتقال سوخت مخازن کشف شده به جایگاه‌های بهبهان و اهواز در حال فعالیت و جابجایی هستند.
وی در ادامه تاکید کرد: بالا بودن قیمت سوخت و نزدیک بودن این بخش به دریا باعث شده که افراد سودجو به این پدیده شوم روی آورده  که این اقدام باعث ضرر و زیان زیادی به بیت‌المال می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: با این اقدام موثر نیروهای انتظامی از خروج بیش از ۳۰ میلیارد ریال از سرمایه ملی کشور جلوگیری شد.
بخشدار زیدون در پایان گفت: از تلاش‌ها و اقدامات بسیار خوب پلیس آگاهی ناجا، فرماندهی انتظامی استان و شهرستان بهبهان و همچنین ماموران نیروی انتظامی بخش زیدون که در کشف و ضبط این محموله بزگ قاچاق سوخت اقدام کردند قدردانی می‌کنیم.
اشتراک مطلب با :