تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۸:۲۶:۳۹
کد خبر : 14015

۱۰ تن مرغ آلوده به سالمونلا در دزفول معدوم شد

دزنا ۲۴” محسن ورجاوند روز چهارشنبه به خبرنگار ما افزود:در راستای ارتقای بهداشت تغذیه و خدمت رسانی به شهروندان و طی بازرسی های مستمر صورت گرفته از محموله های ورودی به این شهرستان توسط اکیپ های دامپزشکی، این مقدار مرغ منجمد که به باکتری سالمونلا آلوده بودند، شناسائی و ضبط شد. وی علت ضبط این […]

دزنا ۲۴” محسن ورجاوند روز چهارشنبه به خبرنگار ما افزود:در راستای ارتقای بهداشت تغذیه و خدمت رسانی به شهروندان و طی بازرسی های مستمر صورت گرفته از محموله های ورودی به این شهرستان توسط اکیپ های دامپزشکی، این مقدار مرغ منجمد که به باکتری سالمونلا آلوده بودند، شناسائی و ضبط شد.

وی علت ضبط این محموله را رعایت نکردن زنجیره سرد بهداشتی و شرایط نامناسب نگهداری عنوان کرد و افزود: پس از نمونه برداری و ارسال نمونه ها به آزمایشگاه مرجع در مرکز استان، ابتلای محموله مرغ منجمد مذکور به میکروب سالمونلا و غیر قابل مصرف بودن آن محرز و با دستور مرجع قضایی معدوم شدند.

ورجاوند میکروب سالمونلا را عامل بیماری بسیار خطرناک سالمونلوز و مشترک بین انسان و دام دانست وگفت: سالمونلا در انسان باعث تورم معده و روده، اسهال خونی، استفراغ، سردرد، بی حالی و در نهایت زمین گیری می شود.

ایرنا

اشتراک مطلب با :
  1. علی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    با سلام این یک قلم از عملکرد کارشناسان و بازرسین گمنام دامپزشکی میباشد بیاید از نزدیک عملکرد دامپزشکی واسه مردم شهرمون گزراش بگرید ولی از گزارشتون ممنون