تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۲:۵۶:۴۵
کد خبر : 14008

بازتاب حضور حماسی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه های جهان

شبکه های مختلف تلویزیونی در کشورهای مختلف جهان همچون خبرگزاری ها و سایت های خبری به طور گسترده حضور میلیونی ملت ایران در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را بازتاب دادند. شبکه تلویزیونی الجزیره با قطع برنامه های عادی خود سخنرانی رییس جمهوری ایران را در جمع هزاران ایرانی در میدان آزادی پوشش داد. شبکه خبری […]

شبکه های مختلف تلویزیونی در کشورهای مختلف جهان همچون خبرگزاری ها و سایت های خبری به طور گسترده حضور میلیونی ملت ایران در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را بازتاب دادند.

شبکه تلویزیونی الجزیره با قطع برنامه های عادی خود سخنرانی رییس جمهوری ایران را در جمع هزاران ایرانی در میدان آزادی پوشش داد.

شبکه خبری الجزیره انگلیسی از راهپیمایی عظیم ملت ایران گزارش داد: مردم ایران به رغم آنکه از رویکردهای دولت روحانی خوشحال اند و خواستار برقراری رابطه کشورشان با آمریکا هستند اما در شعارهایشان در سالگرد انقلاب شان، مراتب خشم خود را از آمریکا ابراز کردند.

با توجه به حضور ۲۵۰ خبرنگار خارجی برای پوشش خبری مراسم ۲۲ بهمن، برخی شبکه های تلویزونی همچون فرانس ۲۴ به طور مستقیم از تهران ومیدان آزادی اقدام به ارسال خبر و گزارش کردند.

سی ان ان، آسوشیتدپرس، اسکای نیوز، یورونیوز، بی بی سی و المیادین نیز از زمان آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن، اقدام به پوشش خبری این مراسم کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از تهران گزارش داد که رییس جمهوری ایران در مراسم سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با راهپیمایی گسترده مردم و سردادن شعارهای ضدآمریکای و ضد اسرائیلی همراه بود، خواستار ˈمذاکراتی عادلانه و سازندهˈ در خصوص برنامه هسته ای ایران شد.

هفته نامه تایم هم در گزارشی نوشت: برخلاف تغییر سیاسی چشمگیر در تهران در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب روحانی و پیروی از سیاست رابطه با غرب، سخنرانی مرسوم ضد آمریکایی روز ۲۲ بهمن امسال بدون تغییر ایراد شد.

این هفته نامه همچنین گزارش داد که صدها هزار ایرانی برای گرامیداشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی و برکناری شاه این کشور که یکی از حامیان آمریکا بود، به خیابان های تهران آمدند.

ˈشین هواˈ خبرگزاری رسمی چین، خبرگزاری افغان، هفته نامه تایم و خبرگزاری آمریکایی آسوشتیدپرس، شبکه تلویزیون عربی ˈالحرهˈ و شبکه تلویزیونی ˈرویترز لایوˈ نیز خبرها و تصویرهایی درباره راهپیمایی بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سخنرانی رییس جمهوری را منتشر کردند.

خبرگزاری ˈرویترزˈ در بازتاب سخنان رییس جمهوری ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید وی بر تعهد ایران به ادامه برنامه صلح آمیز هسته ای را بازتاب داد.

این خبرگزاری به نقل از ˈحسن روحانیˈ نوشت: غربی ها همچنان به ادعاهای خود ادامه می دهند و استدلال می کنند که اگر این تلاش ها بی نتیجه بماند، گزینه اقدام نظامی همچنان روی میز است؛ اما به صراحت به این افراد توهم زده می گویم که عینک هایشان را اصلاح کنند زیرا ملت ما زبان تهدید را بی ادبانه و توهین آمیز می داند.

رویترز به نقل از روحانی افزود: چنانچه قدرت های غربی در مذاکرات هسته ای با ایران به دنبال تحقق منافع مشترک، احترام و همکاری باشند، پاسخی مثبت و مناسب دریافت می کنند اما رفتاری به جز این، به ضرر آنها و منطقه خواهد بود.

شبکه خبری تلویزیون دولتی ترکیه ˈتی.آر.تیˈ نیز در گزارشی اعلام کرد: مردم ایران سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

این شبکه خبری گزارش داد: صدها هزار نفر از مردم به مناسبت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی در خیابان های تهران جمع شدند و به رقم اینکه بعد از بر سر کار آمدن دولت روحانی تغییرات سیاسی بزرگی در این کشور حاصل شده است، با شعارهای ˈ مرگ بر آمریکا ˈ و مرگ بر اسرائیلˈ این روز را جشن گرفتند.

رسانه های عربی نیز ضمن پوشش خبری جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشتند که میلیون ها ایرانی سی و پنجمین سالگروز پیروزی انقلاب اسلامی خود را گرامی داشتند.

پایگاه خبری ˈنهرین نتˈ عراق نوشت: میلیون ها ایرانی از صبح امروز در تهران پایتخت ایران و سایر شهرهای بزرگ این کشور از جمله اصفهان، یزد، تبریز، کرمان، اهواز، کرمانشاه و صدها شهر و روستای دیگر، برای بزرگداشت سالگرد انقلاب خود به خیابان ها آمدند و تجدید پیمان کردند که از اصول انقلاب شان دفاع و با دشمنان شان از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی مقابله کنند.

روزنامه المنار فلسطین نیز در شماره امروز خود نوشت: میلیون ها نفر در تهران و سایر شهرهای ایران سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

این رسانه افزود: شرکت کنندگان در راهپیمایی، ضمن تاکید بر پایبندی خود به اهداف انقلاب اسلامی، مسلمانان جهان را به وحدت و متمرکز شدن بر دشمن حقیقی دعوت کردند. آنها همچنین شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر استعمار سر دادند.

خبرگزاری آلمان (د.پ.آ) بعدازظهر سه شنبه در گزارشی از راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن در ایران نوشت: بعد از گذشته ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، میلیون ها ایرانی با حضور در خیابان های تهران و دیگر شهرهای این کشور، این پیروزی را جشن گرفته و با شعارهای خود از این انقلاب حمایت کردند.

این رسانه آلمانی در ادامه گزارش خود با اشاره به حضور و سخنرانی حسن روحانی رییس جمهوری ایران در جمع راهپیمایان روز ۲۲ بهمن در تهران، نوشت: روحانی در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران خواهان در پیش گرفتن روند صلح و آشتی نه فقط با منتقدان خود در داخل کشور بلکه با خارجی ها و غرب شد.

این گزارش می افزاید: روحانی در سخنان خود در جمع راهپیمایان تهرانی در میدان آزادی تهران تاکید کرد که ایران متعلق به همه ملت نه یک گروه و دسته خاص سیاسی است.

به گزارش (د.پ.آ)، روحانی در سخنان خود بار دیگر تاکید کرد که ایران برای پایان دادن به مناقشه با غرب جدی است و به همین خاطر غرب باید عینک دیگری به چشم خود گذاشته و ایران را نه به عنوان یک تهدید، بلکه یک شریک جدید و قابل اعتماد ببیند.

خبرگزاری آلمان همچنین در ادامه گزارش خود درمورد مراسم روز ۲۲ بهمن به دیدار روز گذشته رییس جمهوری ایران با دیپلمات ها و سفیران خارجی مقیم تهران به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرده و افزود: روحانی در این دیدار تاکید کرد که کشورش، ˈاتمˈ را برای صلح می خواهد نه جنگ و به همین خاطر درهای ایران به روی بازرسان آژانس باز خواهد بود.

اشتراک مطلب با :