تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۱:۲۳:۵۲
کد خبر : 13968

پایان درگیری «۱۷ ساله» در روستای سنجر دزفول

دزنا ۲۴” عباس حسینی پویا امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما با اشاره به برگزاری آیین صلح و سازش بین دو طایفه روستای سنجر این شهرستان اظهار کرد: سیره پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) باید مایه عبرت آموزی ما باشد زیرا مدارا با مردم از خصوصیات برجسته پیامبر اکرم(ص) بود و ایشان هیچگاه فحاشی و اهانت دیگران را […]

دزنا ۲۴” عباس حسینی پویا امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما با اشاره به برگزاری آیین صلح و سازش بین دو طایفه روستای سنجر این شهرستان اظهار کرد: سیره پیامبر اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) باید مایه عبرت آموزی ما باشد زیرا مدارا با مردم از خصوصیات برجسته پیامبر اکرم(ص) بود و ایشان هیچگاه فحاشی و اهانت دیگران را تلافی نکرد و حتی پس از فتح مکه، تمام دشمنانش را بخشید.

رئیس دادگستری دزفول خاطرنشان کرد: اگر بزرگان دو طایفه قلی و مختوا، ۱۷ سال پیش وساطت می‌کردند شاید شاهد حوادث تاسف‌بار روستای سنجر نمی‌شدیم و این باید برای همه ما درس عبرت باشد.

وی ادامه داد: کشته شدن دو نفر و خسارت ۴ میلیارد تومانی این نزاع ۱۷ ساله در کنار زحمات بسیار زیاد شورای تامین دزفول، شعب مختلف دادگاه و شورای حل اختلاف دزفول از جمله عوارض این دشمنی بود که خوشبختانه در دهه مبارک فجر امسال به پایان رسید.

حسینی پویا در ادامه از تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف در برقراری این سازش قدردانی کرد.

با ابتکار و میانجی‌گری رئیس دادگستری دزفول، نزاع ۱۷ ساله دو طایفه قلی و مختوا از اهالی روستای سنجر دزفول خاتمه یافت و آرامش به منطقه بازگشت.

مراسم صلح و سازش این دو طایفه در دهه مبارک فجر همین امسال در سرسرای اجتماعات دادگستری با حضور جمعی از مسئولان محلی و قضایی دزفول و بزرگان این دو طایفه برگزار شد.

در این مراسم بزرگان دو طایفه بدون هیچگونه چشمداشتی مالی و غیره از همه شکایت‌های قضایی خود صرف نظر کردند.

نزاع این دو طایفه ۱۷ سال پیش به‌واسطه اختلاف در مالکیت زمین‌های کشاورزی منجر به یک فقره قتل و یک مورد قصاص و حدود ۴۰ میلیارد ریال زیان مالی و مهاجرت بسیاری از خانواده‌ها شده بود.

اشتراک مطلب با :