تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۳:۳۴:۰۳
کد خبر : 13958

اعلام برنامه‌های بزرگداشت دومین سالگرد سرلشکر شهید احمد سوداگر

بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج احمد سوداگر در روز شنبه ۲۶ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. این مراسم با حضور مقامات لشگری و کشوری و عموم مردم شهید پرور تهران از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) واقع در میدان سپاه برگزار خواهد شد. همچنین مراسمی به همین مناسبت تحت عنوان […]

بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سرلشکر شهید حاج احمد سوداگر در روز شنبه ۲۶ بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود. این مراسم با حضور مقامات لشگری و کشوری و عموم مردم شهید پرور تهران از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) واقع در میدان سپاه برگزار خواهد شد.

همچنین مراسمی به همین مناسبت تحت عنوان دومین سالگرد شهادت حاج احمد سوداگر و شهدای اطلاعات و عملیات لشکر ۷ ولیعصر(عج) در روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه۹۲ در دزفول برگزار می‌شود این مراسم از  ساعت ۲۰ تا ۲۲ در تالار مهتاب دزفول برپا خواهد شد. مراسمی نیز در روز پنجشنبه ۲۴ بهمن‌ماه ساعت ۱۴:۳۰ ال ۱۷ در حسینیه شاهد بهشت علی دزفول برگزار می‌شود.

شهید احمد سوداگر در اکثر عملیات‌های رزمندگان اسلام بر علیه دشمن بعثی به عنوان یک شخصیت مؤثر در تحلیل نبرد و طراحی آن مشارکت داشت و همواره تحرکات دشمن را تحلیل و حرکت‌های بعدی آن را پیش بینی می‌‌کرد. در عملیات ظفرمند والفجر ۸ مسئولیت خطیر اطلاعات این عملیات را در قرارگاه نجف بعهده داشت. در بدو تشکیل قرارگاه عملیاتی قدس، مسئول اطلاعات این قرارگاه شده و تا پایان دوران دفاع مقدس در این مسئولیت خطیر و حساس در جبهه‌ها فعال باشد. بعد از دوران دفاع مقدس این دلاور خطه های نبرد در مسئولیت‌های جانشینی فرماندهی لشکر ۷ ولیعصر(عج) و فرماندهی لشکرهای  ۲۵ کربلا و ۲۷ محمد رسول الله(ص) و معاونت اطلاعات نیروی زمینی سپاه اشتغال داشت.

شهید سوداگر از استعداد و هوش فوق‌العاده ای به خصوص در کارهای اطلاعاتی و آموزشی برخوردار بود. او تأکید جدی داشت که فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس باید جهت تدوین علوم و معارف دفاع مقدس برای نسل‌های آتی همت گمارند و خود از پیشتازان این حرکت مقدس و بزرگ در عرصه ملی بود. وی برای آشنایی نسل‌های جدید و آینده با علوم و معارف دفاع مقدس در سال ۱۳۸۵ اقدام به تأسیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس کرد و با پیگیری‌های مجدانه خود موفق شد علاوه بر نهادینه کردن مسائل دفاع مقدس به عنوان یک مبحث علمی و پژوهشی در دانشگاه های کشور، راه اندازی رشته‌های مهندسی، هنر، ادبیات، جغرافیا و علوم پزشکی دفاع مقدس در رشته های تخصصی مراکز آموزش عالی کشور را به تصویب برساند. شهید سوداگر بسیار در آرزوی شهادت به سر می‌برد تا اینکه پس از سال‌ها مجاهدت بر اثر تألمات ناشی از جراحات متعدد در دفاع مقدس با ۷۰% جانبازی در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ دار فانی را وداع گفت و به خیل یاران شهیدش در ملکوت اعلی پیوست.

اشتراک مطلب با :