تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۲:۰۳:۰۶
کد خبر : 13924

امام جمعه دزفول خواستار تاسیس کتابخانه خطی در این شهرستان شد.

حجت‌الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی صبح امروز در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی نیایش در شهر شمس‌آباد شهرستان دزفول با اشاره به تحول بزرگ کتابخوانی در خوزستان اظهار کرد: خوزستان با پیشینه تاریخی، فرهنگی درخشان خود می‌تواند در اشاعه این فرهنگ ارزشمند و توسعه و ترویج کتابخوانی کشور شاخص باشد. وی افزود: مردم دزفول در دوران […]

حجت‌الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی صبح امروز در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی نیایش در شهر شمس‌آباد شهرستان دزفول با اشاره به تحول بزرگ کتابخوانی در خوزستان اظهار کرد: خوزستان با پیشینه تاریخی، فرهنگی درخشان خود می‌تواند در اشاعه این فرهنگ ارزشمند و توسعه و ترویج کتابخوانی کشور شاخص باشد.

وی افزود: مردم دزفول در دوران انقلاب اسلامی نمونه و الگو بودند، و توانستند برگ زرینی در تاریخ ثبت کنند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: دزفول اکنون نیز با داشتن زمینه فرهنگ کتابخوانی، امکانات و نیروی انسانی، می‌تواند سرآمد باشد لذا از مسئولان درخواست می‌شود در این زمینه سرمایه‌گذاری و استعدادیابی کنند.

وی ادامه داد: در شهرستان دزفول در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به کتاب و کتابخوانی شده است که این نشان از تلاش و ارتباط و تعامل خوب کارکنان و کتابداران نهاد کتابخانه‌ها با دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان بوده که توانسته‌اند آنها را نسبت به اهمیت کتاب و کتابخوانی آگاه سازند.

قاضی دزفولی خاطرنشان کرد: همچنین فعالیت‌های فرهنگی خوبی نیز در کتابخانه‌های عمومی نظیر نمایشگاه کتاب، مسابقات کتابخوانی، جلسات نقد کتاب و… انجام می‌شود که شایسته تقدیر و تشکر است.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های شهرستان دزفول برای حل مشکل بیکاری و اشتغال جوانان کمک گرفت تا این مشکلات به حداقل برسد.

امام جمعه دزفول در پایان گفت: در دزفول با داشتن اسناد و مدارک خطی تاریخی می‌توان کتابخانه خطی را در این شهرستان تاسیس کرد و با استفاده از این ظرفیت در راستای ترویج و توسعه فرهنگی منطقه گام برداشت.

اشتراک مطلب با :