تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۰:۲۴:۴۶
کد خبر : 13867

فقط دو مرکز توزیع سبد کالا در دزفول فعال است

طبق بازدید واطلاعات بدست آمده خبرنگاردزنا ۲۴” با هماهنگی‌های صورت گرفته فقط۲مرکز فروشگاهی در این شهرستان وظیفه توزیع سبد کالا را بر عهده دارند. به گزارش دزنا ۲۴”  با توجه به دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صنعت،معدن وتجارت ، توزیع سبد کالای مرحله اول از روز گذشته در بین مشمولان این طرح درسطح شهرستان دزفول فقط بین […]

طبق بازدید واطلاعات بدست آمده خبرنگاردزنا ۲۴” با هماهنگی‌های صورت گرفته فقط۲مرکز فروشگاهی در این شهرستان وظیفه توزیع سبد کالا را بر عهده دارند.
به گزارش دزنا ۲۴”  با توجه به دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صنعت،معدن وتجارت ، توزیع سبد کالای مرحله اول از روز گذشته در بین مشمولان این طرح درسطح شهرستان دزفول فقط بین اتکا وفرهنگیان آغاز شده است که این توزیع استثنا ست و مردم را سرگردان کرده است.
گرچه درشهرستان دزفول به رغم بسیاری دیگر از نقاط کشور شاهد تشکیل صف‌های طولانی دراین ۲مرکزهستیم اما به هیچ یک از فروشگاه‌ها ی سطح شهرستان هنوزهیچ سبد کالا داده نشده است لذا پرسش‌هایی که فروشگاه این روزها از یکدیگر دارند نشان از سرگردانی اقشارمختلف مردم است.
تفاوت قائل شدن میان گروه‌های مختلف مردم گرچه اعتراض اولیه آن‌هاست اما اینکه چرا این سبد تنها مشمول عده‌ای کارکنان دولت شده، خود جای سئوال دارد واقشار زحمتکش و کم ‌درآمد جامعه مشمول این طرح نشده‌اند.
یک راننده تاکسی با انتقاد شدید از این اقدام دولت به خبرنگار ما گفت: یکی از زحمتکش‌ترین و کم‌درآمدترین اقشار جامعه، رانندگان هستند اما انگار دولت در هیچ طرحی آن‌ها را نمی‌بیند و ما هیچوقت مشمول هیچ تسهیلاتی نمی‌شویم.
غلامرضا مرادی عنوان کرد: بسیاری از رانندگان حتی زیر نظر تاکسیرانی نیستند و با اندک پس‌انداز خود، خودرویی فرسوده تهیه کرده‌اند و برای گذران زندگی روزمره به مسافرکشی مشغولند اما اینها هرگز در طرح‌های دولت دیده نمی‌شوند.
وی افزود: کارمندان دولت گرچه زحمتکش هستند اما به هر حال حقوق و مزایای خوبی دریافت می‌کنند و به بهانه‌های مختلف نیز هدیه و بن کالا دریافت می‌کنند و در این طرح هم اول کارمندان دولت مدنظر قرار گرفتند.
مرادی ادامه داد: شخصی که بیکار است یا کارگر فصلی است و در هیچ کدام از رده‌های شغلی که دولت اعلام کرده، قرار ندارد، چه جایگاهی در این کشور دارد و چرا آنچه که حق اوست باید فقط به کارمند و دانشجو و … داده شود و رفاه باید برای اشخاصی که به نان شب محتاج هستند نیز ایجاد شود.
وی عنوان کرد: اگر قصد دولت، ایجاد رفاه برای مردم است، رفاه باید برای اشخاصی که بعضاً به نان شب خود محتاج هستند، ایجاد شود نه افرادی که سر کار هستند و به هر حال به قول معروف دستشان به دهانشان می‌رسد.
مشمول نشدن گروه‌های زیادی از اقشار جامعه، مورد اعتراض بسیاری از مردم است و اغلب آن‌ها از این موضوع ناراحتند.
یکی دیگر از شهروندان دزفولی در مورد عدم رعایت عدالت در ارائه این سبد کالایی عنوان کرد: شغل من کارگری است و خودم با توجه به اینکه سطح زندگی متوسطی دارم، مشمول این طرح نشده‌ام اما ۲ برادر دیگرم که یکی از وضعیت متوسط رو به ضعیف برخوردار است، مشمول این طرح نشده و دیگری که کارمند شرکت فرآورده‌های نفتی است و از وضعیت مالی بسیاری خوبی برخوردار است، این سبد کالا را دریافت کرده است.
مهدی -ز تصریح کرد: این موضوعی است که به چشم خود دیده‌ام و در جمع خانواده مدام راجع به آن بحث است، اگر بسیاری از مواقع از بی‌عدالتی صحبت می‌شد و نمی‌توانستم آن را بپذیرم، اکنون به وضوح بی‌عدالتی را می‌بینم و مصداق این مورد را بسیار سراغ دارم.
دولت تدبیر و امید که اقدامات دولت‌های قبل را نقد کرده است، اکنون خود در بوته نقدی بزرگ قرار گرفته است، نقدی که در هر شهرستان به نحوی به آن پرداخته می‌شود.
در برخی شهرستان‌ها صف‌های شلوغ و ازدحام مردم برای دریافت یک سبد کالا،‌ همه را به دوران دهه ۶۰ که کمبود مواد غذایی بود و مردم کالاهای اساسی خود را با کوپن دریافت می‌کردند، برده است، صف‌هایی که در آن بیش از همه چیز، کرامت انسانی زیر سئوال می‌رود.
سید حبیب پژوهیده

اشتراک مطلب با :
 1. رسول Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  اولا این سبد کالا یه جور اهانت به مردم محسوب میشه . یه شونه تخم مرغ و نیم کیلو پنیر چه گره ای از کار مردم باز میکنه؟؟ بجای این کارا یعنی پرداخت یارانه و این سبد کزایی کالا دولت بره کارخونه بسازه به صنعت و کشاورزی و خدمات تسهیلات و بها بده تا اشتغال ایجاد بشه . نمیدونم چرا بجای ساخت فلان قطعه صنعتی که هیچ نیازی هم به تکنولوژی خاصی نداره اون رو از خارج از کشور وارد میکنن در حالی که اکثر جوون ها بیکارن و همین بیکاری منشاء بسیاری از مفاسد شده .

 2. y Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  هرچند لفظ گداپروری ساخته و پرداخته اصلاح طلبان است و بطور گزینشی از آن استفاده میکنند ولی اگر کسی احساس گدایی را در مردم برانگیخت آن عملکرد اخیر دولت تدبیر و امید !!! بود . دولت میتوانست در غالب کارتهای هدیه از خرید سبد کالا توسط مردم مطمئن شود.

 3. احمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  در این سرما ساعت ها ایستادم و تحقیر شدم و دست خالی به خانه برگشتم. این است عزتی که آقایان برای من بازنشسته گذاشتند

 4. هادی نژاد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  سلام بسیاری از قوانین مصوب به ناچار پس از چند ماه یا چند سال نیاز به اصلاح پیدا میکند، در بسیاری از موارد ناشی از مشکل تصمیم‌سازی و تصمیم گیری در تصویب قوانین است. باید انتقاد به یک معروف و کار شایسته تبدیل شود و انتقاد کننده در انتظار تشویق باشد و نه تنبیه.

 5. حسين Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  آخه این چه وضعشه؟؟؟
  مگه دزفول روستاس که فقط ۲فروشگاه باید سبد کالا بدن؟؟؟
  آخه این مسئولین واقعا عرضه نداشتن توی ۷-۸ فروشگاه توضیع رو انجام بدن؟؟؟
  اگه اینقدر توان ندارن برن کنار اگه هم توان دارن و اینطوری کار میکنن خدا شفاشون بده

 6. شکلا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  از خوردن این سبد کسی سیر نشد
  کالا که به سمت ما سرازیر نشد
  اکنون نگرانی ندهد سهم تو را؟
  تعجیل مکن هم بدهد دیر نشد

 7. مهردادی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  چرا هنوز چیزی مشخص نشده است برنج‌های هندی را به خورد مردم می‌دهند فردا این ها آلوده باشد جوابگو کیست قانون حقوق شهروندی که دولت تدبیر و امید از آن دم می زند سبد کالا بود افسوس

 8. mafton Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  آیا دولت این امر را حساب کرده کرده که با صف کردن من برای دریافت کالا در سرما موجب بیمار شدن نصف مردم شده و موجب می‌شود مردم بیشتر از مبلغ سبد کالا یعنی ۸۰ هزار تومان سبد کالا به دکترها و دارو خرج کنند پس در حقیقت دولتمردان با این کارها پولی هم از مردم می گیرند تا بدهند

 9. خادم Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  به دولت محترم توصیه می‌شود برای اینکه روسا، مدیران، نمایندگان مجلس، استانداران فرمانداران که جزو سبد کالا شده‌اند وسائل آنان را با ۱پیک موتوری ارسال کند چون این آقایان رانندگان خود را با یک ماشین اداره برای تحویل کالایشان اعزام می‌کنند که موجب ترافیک شهر می شود

 10. علی وند Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  جناب یارانه بگیر و سبد کالا درب منزل تحویل بگیر،هنوز گشنگی نکشیدی بفهمی درد مردم چیه!!داشتن دسترسی اینترنت پول زیادی نمی خواد،از محل کارت که یه اداره باشه هم می تونی وصل بشی!!وقتی دل تو دلت نیست که تو رو با همکارت تبعیض قایل شدن،دقیقه ای یه بار پیامک می دی ببینی بلکه شامل حال تو هم شده باشه…اصن شما مرفهین چه می فهمین…دارین از زور سیری ترش می کنین و مزخرف می نویسین…

 11. فریبروز Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  دلم پی دلته آخه کجا منزلته آخه سبدکا لای ما فقیروکارگرا به ناکجا آبادرفته