تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۱۹:۲۲
کد خبر : 13802

کلاهبرداری با فروش سکه تقلبی

به گزارش دزنا ۲۴” فرد مذکور بابت ۲۳۶ سکه عتیقه طلا که تقلبی از آب در آمده ۲۰۰ میلیون ریال به افراد کلاهبردار پرداخت کرده است. وی که خود را اهل اصفهان معرفی کرد در تشریح شیوه کلاهبرداری صورت گرفته گفت:کلاهبرداران با ارسال پیامک به تلفن همراه وی خود را از عشایر که تعدادی سکه […]

به گزارش دزنا ۲۴” فرد مذکور بابت ۲۳۶ سکه عتیقه طلا که تقلبی از آب در آمده ۲۰۰ میلیون ریال به افراد کلاهبردار پرداخت کرده است.

وی که خود را اهل اصفهان معرفی کرد در تشریح شیوه کلاهبرداری صورت گرفته گفت:کلاهبرداران با ارسال پیامک به تلفن همراه وی خود را از عشایر که تعدادی سکه طلای عتیقه پیدا کرده معرفی و از وی خواستند از آنجا که اسم وی را از لای صفحات قرآن شناسایی کرده اند برای دریافت سکه ها به خوزستان سفر کند.

به گفته وی کلاهبرداران ترس از نیروی انتظامی و میراث فرهنگی را دلیل عدم مراجعه به میراث فرهنگی و تحویل سکه های طلا عنوان کردند.

وی گفت:با اعتماد به این افراد به خوزستان سفر کرده و در پارک دولت دزفول سکه های طلا را که در یک پلاستیک بسته بندی شده بود تحویل گرفته و پس از بررسی تعدادی از سکه ها توسط طلافروش و تایید آنها مبلغ مورد نظر را به این افراد پرداخت کردم.

وی افزود:پس از دریافت سکه ها و بررسی دقیق آنها متوجه شدم که تعدادی سکه تقلبی درون کیسه گذاشته شده و افراد کلاهبردار نیز متواری شدند.

یک فرد مطلع در اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول نیز گفت: در سالهای اخیر کلاهبرداری تحت عنوان فروش سکه طلای عتیقه در برخی استانها افزایش یافته است.

وی به مردم هشدار داد در مواجه با چنین مواردی هوشیار باشند و پول خود را برای خرید سکه به افراد نامطئن ندهند ضمن اینکه خرید و فروش سکه های تاریخی غیر مجاز می باشد و هم فروشنده و هم خریدار مجرم شناخته می شوند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین مواردی سریعا موضوع را به میراث فرهنگی و نیروی انتظامی اطلاع دهند

ایرنا

اشتراک مطلب با :