تاریخ انتشار خبر: ۹ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۴:۳۵:۱۲
کد خبر : 13772

برگزاری کنسرت موسیقی در دزفول باز هم خبر ساز شد

به گزارش دزنا ۲۴ ،گروه موسیقی سپید و سیاه به مدیریت پیمان میرآقاسی و به خوانندگی وحید تاج ۱۷ و ۱۸ بهمن در دزفول به روی صحنه خواهد رفت. امام جمعه دزفول چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت:برخی علما و شخصیت های مذهبی این شهرستان طی چند روز گذشته نسبت به برگزاری […]

به گزارش دزنا ۲۴ ،گروه موسیقی سپید و سیاه به مدیریت پیمان میرآقاسی و به خوانندگی وحید تاج ۱۷ و ۱۸ بهمن در دزفول به روی صحنه خواهد رفت.

امام جمعه دزفول چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت:برخی علما و شخصیت های مذهبی این شهرستان طی چند روز گذشته نسبت به برگزاری کنسرت موسیقی در دزفول ابراز نگرانی کرده اند.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی افزود:برگزاری کنسرت موسیقی سنتی در دزفول اشکال ندارد، اما در برگزاری کنسرت نباید از نوازندگان زن استفاده شود.

وی گفت:در برگزاری برنامه های موسیقی باید به شان، جایگاه و حساسیت مردم توجه شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز گفت: از ابتدا نیز قرار نبوده نوازندگان زن این گروه موسیقی را همراهی کنند.

غلامعلی تاج افزود: کنسرت درنظر گرفته شده موسیقی سنتی بوده و مجوز آن طی یک فرآینده قانونی ۴۰ روزه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.

کنسرت موسیقی احسان خواجه امیری که قرار بود ششم و هفتم اسفند ماه پارسال در دزفول برگزار شود نیز در پی مخالف های صورت گرفته لغو شد.

 

ایرنا

اشتراک مطلب با :
 1. امین Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  اونوقت میگن باید دزفول استان بشه !!! با این آقایون دزفول صد در صد موفق میشه

 2. غلامرزا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  اگر در تهران نوازنده زن نواخته و سابقه اجرا بوده ایرادی نیست.. اقای… یکم بگذاریم

 3. محسن Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  با کمال تأسف من هم با اجرای کنسرت در فضای کنونی موسیقی جامعه که مشاهده می کنم مخالفم. یه بار به عنوان مهمان ویژه دعوت شدم به کنسرت موسیقی اصیل، اون هم توسط اساتید معروف شهرستان، با چه شعفی رفتم درب سالن، با عرض پوزش، سر و وضع افرادی که وارد می شدن دیدم شرمم اومد برم داخل!! دوباره برگشتم. مؤکدا عرض می کنم به نظر من تا فضای بنیادین و بستر اساسی موسیقی اصلاح نشه همه چی روی هواست!! از هنرستان موسیقی گرفته تا کنسرتها و …

 4. همشهری Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  جناب آقای تاج. مدیر محترم اداره ارشاد دزفول.
  شما یا قوه تشخیص و جرات تصمیم گیری دارید یا ندارید.
  اگر ندارید لطفا این پست را ترک کنید.
  اگر دارید لطفا پای تصمیمی که گرفته اید یا بایستید و یا اگر تصمیمتان اشتباه بوده است به جای انکار کردن ،عذرخواهی نمایید.
  چرا خلاف واقع می گویید؟
  قرار نبوده خانمهای نوازنده بنوازند؟
  چطور این خانمهای نوازنده که منکر نوازندگی آنان در این کنسرت شده اید در تهران عضو این گروه هستند و مینوازند؟
  چطور اخبار این کنسرت با نام و مشخصات این خانمها در خبرگزاری های رسمی کشور درج شده آنوقت شما تا عرصه را تنگ می بینید موضوع را منکر می شوید؟
  تصویر و خبر این کنسرت مختلط را رسمی ترین و بالاترین خبرگزاری کشور یعنی ایرنا درج کرده ،
  چرا اینگونه ضعیف مدیریتی به خرج میدهید جناب آقای تاج؟

  http://www.irna.ir/fa/News/81014514/%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C_%D9%88_%D8%AA%D8%AC%D8%B3%D9%85%DB%8C/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87_%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C_%D8%B3%D9%BE%DB%8C%D8%AF_%D9%88_%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87_%D8%AF%D8%B1_%D8%AF%D8%B2%D9%81%D9%88%D9%84

  • محسن Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

   مشکل همین یک بام و چند هوا کردنه ماست!! ولی با این وجود کار بقیه غلط بوده نه دزفول! مگه هرچی توی تهران اجرا شد، قانونی و شرعیه؟! حالا یانی قرار بود بیاد تخت جمشید غیر از اینه که به خاطر نوازنده های خانمش به هم خورد؟! شما به خاطر موسیقی که نمیتونی فرهنگ یک مملکت رو نادیده بگیری!! وقتی میگم فرهنگ عمومی و زیربنایی موسیقی باید اصلاح بشه همینه. دیگه تمام مشکلات یک هنر والا و متعالی، مرتفع شده فقط مونده اینکه چرا نوازنده های خانم دعوت نمیشن؟! همین رفتارهای ما باعث میشه بگن موسیقی ابتذال آوره!!