تاریخ انتشار خبر: ۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۳:۱۷:۵۸
کد خبر : 13710

با پیگیری دکتررضا دوست ریاست دانشگاه آزاد دزفول دو دانشکده و سه رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی دزفول مصوب شدند

به گزارش خبرنگاردزنا۲۴” دکتر ایمان عطارزاده معاون آموزشی این واحد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: با عنایت به ضرورت حضور در میدان رقابت علمی و با توجه به تأکید دکتر رضادوست(ریاست واحد)،   اقدامات و پیگیری های زیادی به منظور جامع شدن این واحد دانشگاهی صورت گرفت که از جمله آن می توان به  پیگیری […]

به گزارش خبرنگاردزنا۲۴” دکتر ایمان عطارزاده معاون آموزشی این واحد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: با عنایت به ضرورت حضور در میدان رقابت علمی و با توجه به تأکید دکتر رضادوست(ریاست واحد)،   اقدامات و پیگیری های زیادی به منظور جامع شدن این واحد دانشگاهی صورت گرفت که از جمله آن می توان به  پیگیری های جدی و مستمر درجهت تصویب دو دانشکده “فنی و مهندسی” و “علوم پایه”، همچنین تصویب رشته های جدید در این واحد دانشگاهی اشاره نمود.

عطارزاده با اشاره به اینکه تصویب همزمان دو دانشکده فنی مهندسی و علوم پایه در جهت جامع شدن واحد دزفول از اهمیت ویژه ای برخوردار است افزود: تصویب این دانشکده ها در جذب هیأت علمی، تصویب رشته های جدید، تخصیص منابع مالی، تسهیلات و جذب نیروی انسانی مؤثر خواهد بود.

وی در ادامه از پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته در خصوص تصویب ۲۳ رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد واحد دزفول در شورای گسترش رشته های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و اظهار امیدواری کرد بزودی تعداد رشته های این واحد دانشگاهی به ۱۲۰ رشته افزایش خواهند یافت.

 معاون آموزشی واحد دزفول تصریح کرد: واحد دزفول با عنوان واحد بسیار بزرگ تمامی شرایط و امتیازهای لازم و مراحل نهایی تبدیل شدن به واحد جامع را در آینده نزدیک طی خواهد نمود.

همچنین در ادامه دکتر عطار زاده اعلام کرد: در مقطع کارشناسی ارشد سه رشته جدید با عنوان “مهندسی کامپیوتر- گرایش هوش مصنوعی”، “فلسفه و کلام اسلامی” و “مهندسی کشاورزی –  گرایش منابع آب”  به تصویب وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری رسیده و به لیست رشته های واحد دزفول اضافه شد.

شایان ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول هم اینک با وجود ۵ دانشکده مصوب( دانشکده های علوم انسانی، پرستاری و مامایی، فنی و مهندسی، کشاورزی و علوم پایه) و با بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در ۹۷ رشته تحصیلی همچون نگینی در شمال خوزستان می درخشد.

در پایان دکتر عطار زاده ضمن تشکر از ریاست و پرسنل پرتلاش دانشگاه آزاد اسلامی دزفول بویژه رؤسا و مدیران دانشکده های مصوب شده، این موفقیت را نتیجه تلاش مستمر وخستگی ناپذیری این عزیزان دانست، همچنین از همراهی و حمایت مهندس پاپی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در جهت به نتیجه رسیدن تلاشهای صورت گرفته قدر دانی نمود

اشتراک مطلب با :