تاریخ انتشار خبر: ۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۳:۰۹:۲۷
کد خبر : 13705

ایستگاه سنجش آلودگی هوا دریکی از میادین شهر دزفول نصب می شود

به گزارش دزنا ۲۴ ˈ فرهاد قلی نژادˈ روز شنبه در نشست شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری دزفول افزود:دستگاه سنجش آلودگی هوای دزفول خریداری شده و بزودی در یکی از میادین اصلی شهر نصب می شود. وی گفت:با همکاری آموزش وپرورش دزفول دبستان معلم به عنوان نخستین مدرسه محیط زیست استان خوزستان معرفی و […]

به گزارش دزنا ۲۴ ˈ فرهاد قلی نژادˈ روز شنبه در نشست شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری دزفول افزود:دستگاه سنجش آلودگی هوای دزفول خریداری شده و بزودی در یکی از میادین اصلی شهر نصب می شود.

وی گفت:با همکاری آموزش وپرورش دزفول دبستان معلم به عنوان نخستین مدرسه محیط زیست استان خوزستان معرفی و فعالیت ۲۰۰ نفر از محیط یاران دزفول آغاز شده که تا پایان سال تعداد آنها به چهار هزار نفر خواهد رسید.

قلی نژاد افزود:تلاش می شود در سال تحصیلی آینده کلیه مدارس مقاطع ابتدایی تحت پوشش آموزش های زیست محیطی قرار گرفته و این آموزش ها در شهرهای تابعه دزفول نیز گسترش یابد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول با اشاره به هوای اقلیمی شهرستان دزفول گفت:وضعیت این شهرستان نسبت به سایر استان های کشور بهتر است و ۹۰ درصد روزها در دوسال اخیر وضعیت آلاینده های محیطی در شهرستان دزفول خوب بوده است.

وی افزود:برنامه های بسیاری در هفته هوای پاک در شهرستان دزفول که می توان به تعطیلی یک واحد آلاینده محیط زیست در این شهرستان اشاره کرد.

قلی نژاد اظهار داشت:مطالعات طرح جامع کاهش وکنترل آلودگی های هوا نیز آغاز شده که بزودی این طرح اجرا خواهد شد.

وی آلودگی ناشی از تردد خودروهای سنگین و آتش سوزی کاه و کلش مزارع را از منابع اصلی آلودگی هوا در دزفول نام برد و گفت:اجرای طرح کمربند سبز دزفول می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول افزود:در سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان بحث ریزگردها مورد توجه قرار گرفت که باید از اعتبارات ریز گردها به خوبی استفاده کرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های محیط زیست در هفته هوای پاک گفت:در روز جمعه آینده دو هزار اصله نهال در بخش سردشت کاشته می شود

اشتراک مطلب با :