تاریخ انتشار خبر: ۵ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۲۳:۰۶:۵۶
کد خبر : 13703

دو طایفه عشایری در اندیمشک پس از پانزده سال اختلاف ، سازش کردند

در این آیین که مسوولان محلی،حاج نظام رحیم خانی ریش سفید و بزرگ ایل سگوند ، ریش سفیدان و بزرگان این ایل شرکت داشتند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از دست اندرکاران این سنت حسنه ابراز داشت: نزد خداوند متعال هیچ عبادتی بالاتر از اصلاح امور بین مردم نیست و تلاش […]

در این آیین که مسوولان محلی،حاج نظام رحیم خانی ریش سفید و بزرگ ایل سگوند ، ریش سفیدان و بزرگان این ایل شرکت داشتند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از دست اندرکاران این سنت حسنه ابراز داشت: نزد خداوند متعال هیچ عبادتی بالاتر از اصلاح امور بین مردم نیست و تلاش برای رفع اختلاف و کدورت و حفظ وحدت در دین مبین اسلام ارزش فراوان دارد.

عیسی دارایی افزود:وحدت و همدلی و دوستی بستر ساز تعالی جامعه است و باید همه دست به دست هم دهیم تا در سایه این دوستی جامعه را بسازیم.

احمد قهرمانی دادستان شهرستان اندیمشک هم با مثبت خواندن رفتار ریش سفیدان و بزرگان در حل منازعات و درگیری ها از آنها خواست در کنترل اوضاع و جلوگیری از افزایش اختلافات جلوگیری کنند.

سرهنگ اکبر کروندی فرمانده انتظامی شهرستان اندیمشک با ابراز خرسندی از برگزاری این آیین خاطر نشان کرد :صلح و سازش برای جامعه امنیت بوجود می آورد و باعث می شود از بی نظمی ها و ناهنجاری ها پیشگیری کرد.

ماشالله قلی کیانی که در برقراری این صلح و سازش تلاش کرده بود اظهار داشت:یکی از خصلت های خوب گذشت است که اهل بیت (ع) نیز به آن سفارش کرده اند .

وی گفت:این نشست در راستای توجه به آرامش و امنیت و صلح است و امروز با این آیین ثابت شد دین ما کامل و جامع است.

در این آیین ریش سفیدان و بزرگان طوایف قلی و مختوا که مدت پانزده سال با هم درگیر بودند با سوگند به کلام الله مجید صلح و سازش کرده و اختلافات را کنار گذاشتند

اشتراک مطلب با :