تاریخ انتشار خبر: ۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۹:۲۸:۴۷
کد خبر : 13679

هشدار؛ سودجویی به روش «جنگ‌زدگی»

دزنا ۲۴، سودجویان یکی دو روز است که با توزیع و فروش فرم‌هایی در برخی از شهرهای خوزستان از جمله آبادان تحت عنوان «فرم ویژه جنگ‌زدگان» اقدام به دریافت وجه از مردم در قبال ارائه فرم مذکور کرده‌اند. این فرم‌ها به ویژه از طریق اداره پست در حال توزیع و فروش است و مردم در […]

دزنا ۲۴، سودجویان یکی دو روز است که با توزیع و فروش فرم‌هایی در برخی از شهرهای خوزستان از جمله آبادان تحت عنوان «فرم ویژه جنگ‌زدگان» اقدام به دریافت وجه از مردم در قبال ارائه فرم مذکور کرده‌اند.

این فرم‌ها به ویژه از طریق اداره پست در حال توزیع و فروش است و مردم در این خصوص هر فرم را ۶ هزار تومان می‌خرند.

البته در میادین و دیگر مناطق شهرستان آبادان و خرمشهر نیز به صورت آزاد این فرم‌ها خرید و فروش می‌شوند.

فرم‌های مذکور در اکثر شهرهای استان خوزستان از جمله خرمشهر و سوسنگرد و هندیجان به فروش رسیده است.

در خوزستان شایعه شده است که قرار است با ثبت نام، پرکردن این فرم‌ها و با ارائه کارت جنگ‌زدگی تا سقف ۱۵ میلیون تومان تسهیلات به مردم اعطا شود.

پس از گذشت بیش از ۲۵ سال امروز تسهیلات جنگ‌زدگی؟!

*منبع توزیع این فرم‌ها مشخص نیست

و این در حالی‌ست که فرماندار آبادان اعلام کرده است: معلوم نیست که چه کسانی این مقوله را باب کرده‌اند که اکنون پس از گذشت ۲۵ سال به یادشان افتاده که حق مردم را مطالبه کنند.

بهرام ایلخاص‌زاده تصریح کرد: ولی اینکه چه کسی یا کسانی و از چه طریقی قرار است این کار پیگیری و انجام دهند مشخص نیست.

وی از مردم خواست تا فریب چنین افراد و سایت‌هایی که خود را حامی مردم می‌دانند را نخورند.

فرماندار آبادان ادامه داد: تهیه و توزیع فرم‌های مذکور تحت عنوان «فرم ویژه جنگ زدگان» هیچ مبنای قانونی ندارد، موضوعیت و سندیت ندارد.

وی گفته است: اینکه به چه کسی مرتبط می‌شود مشخص نیست به همین دلیل توصیه می‌شود تا مردم فریب سودجویی‌های فرصت‌طلبان را نخورند.

*مراجع قضایی در حال پیگیری

از سویی دیگر این اقدام سودجویان از سوی مراجع قضایی و قانونی نیز در حال پیگیری است با اینکه اندکی برای روشن شدن این وضعیت دیر است و باید زودتر از اینها جلوی این وضعیت گرفته می‌شد تا نفس سودجویان بریده شود!

رئیس دادگستری آبادان گفته است: بر اساس بررسی‌های انجام شده مورد مذکور به هیچ وجه قانونی نیست و هیچگونه پشتوانه رسمی برای آن در کار نیست.

نعمت‌الله بهروزی افزود: در راستای مقابله و برخورد با این حرکت سودجویانه اقدامات موثری از سوی دادستان و فرمانداری ویژه آبادان صورت گرفت که از جمله آن می‌توان به برخورد با عرضه‌کنندگان و جمع‌آوری فرم‌های یاد شده در محل‌های عرضه از جمله اداره پست و برخی دکه‌های سطح شهر اشاره کرد.

وی از مردم خواست تا با هوشیاری کامل در دام ترفندها و اقدامات افراد سودجو نیفتند.

رئیس دادگستری آبادان خاطرنشان کرد: حمایت از مردم و تامین آرامش خاطر آنان از وظایف دستگاه قضایی است و طبق قانون با متخلفان و برهم زنندگان آرامش عمومی برخورد قاطع می شود.

وی گفت: مراتب علاوه بر شهرستان از طریق دستگاه قضایی استان نیز تحت بررسی است ضمن آنکه نیروهای دایره اطلاعات هم اقدامات لازم در جهت بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

*شاید کمی دیر است…

و این در حالی‌ست که تا روز گذشته معاون فرماندار آبادان از توزیع و خرید و فروش این فرم‌ها اظهار بی‌اطلاعی کرد.

حال باید منتظر شد و دید چگونه می‌توان هزینه‌های بر باد رفته را دوباره به مردم بازگرداند و به واقع مردم بر اساس چه مبنا و اصولی اقدام به خرید این فرم‌ها کرده‌اند؟ در این زمینه نیاز است مسئولان با دقت نظر بیشتری به نظارت بر کار افرادی که به شیوه‌های گوناگون قصد اخاذی و سودجویی از مردمی را که هشت سال را در جنگ تحمیلی سپری کرده‌اند، دارند!

چنانچه در سال‌های گذشته شاهد چنین اقداماتی نیز از سوی دیگر افراد سودجو به بهانه‌های مختلف در بحث گازرسانی و … بوده‌ایم.

به راستی جالب است که مشخص شود این فرم‌ها چگونه و توسط چه افرادی در مناطق استان در حال توزیع است و بر چه مبنایی این کار صورت گرفته است؟

فارس

اشتراک مطلب با :