تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۹:۰۶:۲۷
کد خبر : 13666

نخستین مدرسه محیط زیست خوزستان انتخاب شد/ چهار هزار دانش آموز دزفولی محیط یار می شوند

به گزارش دزنا ۲۴”  فرماندار ویژه دزفول روز چهارشنبه در آیین ارتقای نخستین مدرسه محیط زیست خوزستان در دبستان معلم بر حفاظت از محیط زیست برای سلامتی جامعه ضروری دانست. ˈعبدالرضا احسانی نیاˈ ارتقای دبستان معلم به مدرسه محیط زیست خوزستان را اقدامی مهم در راستای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست بین دانش آموزان […]

به گزارش دزنا ۲۴”  فرماندار ویژه دزفول روز چهارشنبه در آیین ارتقای نخستین مدرسه محیط زیست خوزستان در دبستان معلم بر حفاظت از محیط زیست برای سلامتی جامعه ضروری دانست.

ˈعبدالرضا احسانی نیاˈ ارتقای دبستان معلم به مدرسه محیط زیست خوزستان را اقدامی مهم در راستای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست بین دانش آموزان دانست.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول نیز هدف از ارتقای این دبستان به مدرسه محیط زیست را ارائه آموزش های هدفمند و تخصصی به دانش آموزان ،آموزگاران و خانواده های دانش آموزان در زمینه حفاظت از محیط زیست و افزایش سطح آگاهی های محیط زیستی از طریق انجام برخی اقدامات در مدرسه عنوان کرد.

ˈ فرهاد قلی نژاد ˈ افزود:تلاش می شود دانش آموزان با مفاهیمی چون بازیافت پسماند، اهمیت فضای سبز،حفاظت از گونه های جانوری وگیاهی ،آگاهی در زمینه آلودگی خاک ،آب ،هوا وصوت آشنا شوند.

ˈفرهاد قلی نژادˈ در آیین آغاز فعالیت محیط یاران دزفول در دبستان معلم افزود:در مرحله نخست اجرای این طرح ۲۰۰ دانش آموز در دزفول انتخاب شدند.

وی افزود:در گام بعدی نیز تا پایان سال جاری تعداد دانش آموزان تحت آموزش به چهار هزار نفر خواهد رسید.

قلی نژاد گفت:طرح ملی محیط یار از ابتدای سال جاری در دزفول آغاز شده و تاکنون دو هزار دانش آموز آموزش های لازم را در زمینه محیط زیست فرا گرفته اند.

فرماندار ویژه دزفول نیز در این آیین گفت:طرح ملی محیط یار بهترین راهکار آموزش همگانی محیط زیست است.

ˈعبدالرضا احسانی نیا ˈ افزود:محیط یاران وظیفه مهمی در مشارکت از حفاظت محیط زیست دارند.

اجرای سرود و اهدای لوح تقدیر به دانش آموزان محیط یار از دیگر برنامه های این آیین بود

ایرنا

اشتراک مطلب با :