تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , دی, ۱۳۹۲ | ۱۱:۵۳:۰۶
کد خبر : 13635

سازمان میراث فرهنگی توسعه حرم مطهر سبزقبا را متوقف کرد+تصاویر

به گزارش دزنا ۲۴” چند هفته پیش حجت الاسلام و المسلمین انصاری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دزفول که به مناسبت هفته وقف سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول بود، اولین بار خبر توسعه صحن حرم سبزقبا(ع) را اعلام کرد و خاطر نشان کرد که طی چند هفته آینده خانه های خریداری […]

به گزارش دزنا ۲۴” چند هفته پیش حجت الاسلام و المسلمین انصاری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دزفول که به مناسبت هفته وقف سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول بود، اولین بار خبر توسعه صحن حرم سبزقبا(ع) را اعلام کرد و خاطر نشان کرد که طی چند هفته آینده خانه های خریداری شده به صحن حرم افزوده شود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف دزفول در گفتگو با خبرنگار ما اقدامات صورت گرفته در این زمینه را خاطر نشان کرده و گفت: برای توسعه صحن حرم مطهر، ۳ خانه در ضلع جنوبی حرم آقا سبزقبا(ع) خریداری شد که با تخریب و افزودن این خانه ها مجموعا حدود هزار متر به صحن حرم افزوده می شود.

آقای صفرعلی خدادادزاده با انتقاد ازاداره میراث فرهنگی، افزود: تخریب و تسطیح خانه ها را از سه روز قبل آغاز کردیم که اداره میراث فرهنگی، کار را متوقف و از ادامه کار جلوگیری کرد.

 

IMG_9724

 

وی به اقدامات صورت گرفته برای ادامه عملیات توسعه صحن حرم اشاره و تصریح کرد:جلسه ای را با مسئولین اداره میراث فرهنگی داشته ایم تا مشکلات پیش آمده برطرف و از انجام کار ممانعت نکنند که امیدواریم این مشکل نیز حل شود و عملیات توسعه صحن حرم دوباره شروع شود.

مدیر آستانه مطهر سبزقبا(ع) گفت: با افزودن این خانه ها، صحن حرم به پارکینگ پشت چسبیده خواهد شد و بنا داریم تا اکثر مراسمات را در آنجا اجرا کنیم

وی افزود: هیئات عزاداری که به داخل صحن نیز وارد می شوند از این مکان خارج و از دربی که تاکنون از آن خارج می شده اند جلوگیری خواهد شد.

آقای خدادزاده به برنامه های دیگر مدیران حرم برای توسعه صحن اشاره و افزود: در حال مذاکره با شهرداری هستیم که کوچه کناری آستانه را نیز به صحن اضافه کنیم.

رهیاب

 

اشتراک مطلب با :
  1. شهروز Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    این ساختمانهائی که اوقاف خراب میکند هویت ملی ماست و نباید اهداف خود را با هر قیمتی به اجرا دربیاورد . چون بعدها اگر میلیاردها دلار هم خرج کنیم قابل برگشت نیست . ضمنا” بسیاری از دزفولیها از آن محله و ساختمانهایش خاطره دارند.پس جدا” خواستار عدم تخریب آنها هستیم.