تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , دی, ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۱:۴۰
کد خبر : 13586

خطیب جمعه دزفول “همه از مشکلات رود کارون می گویند ،توجهی به رود دز و مشکلات این رودخانه نمی شود/

ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ در آیین نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:دکتر روحانی در دیدار با علمای خوزستان عظمت کشور را در عظمت رهبری دانست و گفت:سخنان بزرگ مقام معظم رهبری نشانه اقتدار ایران اسلامی است. وی اظهار داشت:در سفر رییس جمهوری به استان خوزستان از مقاومت و ایستادگی مردم دزفول در […]

ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ در آیین نماز جمعه این هفته دزفول در مصلای امام علی(ع) افزود:دکتر روحانی در دیدار با علمای خوزستان عظمت کشور را در عظمت رهبری دانست و گفت:سخنان بزرگ مقام معظم رهبری نشانه اقتدار ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت:در سفر رییس جمهوری به استان خوزستان از مقاومت و ایستادگی مردم دزفول در دوران دفاع مقدس و بمباران و موشک باران این شهر مقاوم صحبت شد.

وی افزود:در دوران جنگ میزان خرابی های دزفول کمتر از آبادان نبود اما آیت الله سید مجدالدین قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول از مردم این شهر خواست خرابی ها را سریع بازسازی کنند و بر خلاف ویرانی زیرساخت ها ، شهر سریعا توسط مردم بازسازی شد.

امام جمعه دزفول تاکید رییس جمهوری در این سفر بر اجرای کامل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری اراضی کشاورزی خوزستان موسوم به طرح مقام معظم رهبری را در راستای توسعه کشاورزی این استان ستود و افزود:یکی از تصمیم های مهم سفر دکتر روحانی به خوزستان اجرای کامل این طرح می باشد که نقش مهمی در رونق بخش کشاورزی و اشتغال در این استان دارد.

وی اظهار داشت:با اجرای این طرح ۵۵۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان بهسازی و زهکشی شده و برای اجرای این طرح یک و نیم میلیارد دلار اختصاص داده شد که اگر عملی شود تحولی بزرگ در بخش کشاورزی این استان رخ می دهد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود:در این سفر در خصوص رود کارون ،آگاهی نسبت به وضعیت بهداشتی درمانی استان و بیکاری تصمیماتی اتخاذ شد.

امام جمعه دزفول با دعای خیر برای همه خدمتگزارانی که در سنگر خدمت به مردم تلاش می کنند افزود:تا مسوولان از نزدیک مسایل و مشکلات مردم را لمس و مشاهده نکنند نمی توان تغییری ایجاد کرد.

وی همچنین به سخنان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه شورای اداری استان خوزستان با حضور رییس جمهوری اشاره کرد و گفت:در حالیکه همه از مشکلات رود کارون می گویند ،توجهی به رود دز و مشکلات این رودخانه نمی شود.

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به ۲۶ دیماه سالروز تشکیل شوراهای آموزش و پرورش اشاره کرد وگفت:مشورت در شوراهای آموزش و پرورش برای اتخاذ تصمیمات مهم در این حوزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته دزفول به سالروز شهادت نواب صفوی اشاره کرد وگفت:شهید نواب صفوی و یارانش از فدائیان اسلام بودند که با فداکاری خود هیمنه طاغوت را در هم شکستند.

خطیب جمعه دزفول به ۲۷ دیماه سالروز حمله رژیم سفاک پهلوی به مردم متدین دزفول اشاره کرد وگفت:در جریان انقلاب اسلامی مردم دزفول علیه رژیم طاغوت تظاهرات کردند و به نیروهای ارتش گل هدیه کردند اما رژیم پهلوی از این حرکت مردم دزفول خشمگین شد و همان روز با تانک و توپ به مردم این شهر حمله کرد و موجب شهادت دوازده نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر شد.

وی افزود:شایسته است این روز گرامی داشته شود و هرساله مراسمی برای بزرگداشت این روز برگزار شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی ضمن گرامیداشت ۱۷ ربیع الاول سالروز میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) گفت:ولادت پیامبر اکرم(ص) سرآغاز همه برکاتی است که خداوند متعال برای بشریت مقدر کرده است.

وی اظهار داشت:میلاد پیامبر اکرم(ص) نه تنها یک حادثه تاریخی بلکه تعیین کننده مسیر سرنوشت بشریت است که موجب براندازی بت های مشرکین و فروریختن کاخ جباران امپراطوری شد.

امام جمعه دزفول با اشاره به هفته وحدت گفت:دشمنان از وحدت بین شیعه و سنی هراس دارند و استراتژی آنها ایجاد تفرقه بین مسلمانان است.

وی تاکتیک دشمنان اسلام را دامن زدن به اختلاف بین شیعه وسنی دانست و گفت:این از برنامه های دشمن است تا مردم را در مقابل مردم قرار دهد ولی دشمن باید بداند مشترکات بسیاری بین شیعه وسنی وجود دارد لذا مردم باید در برابر تفرقه افکنی دشمنان هوشیار باشند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار داشت:شیعه وسنی برادران دینی همدیگر هستند و قرن هاست که با برادری در کنار هم زندگی می کنند واین وحدت و همبستگی نقشه ها و ترفندهای دشمن را نقش برآب کرده است.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با شهردار و شورای اسلامی تهران گفت:مقام معظم رهبری در این دیدار رمز توفیق را داشتن روحیه و مدیریت جهادی دانسته و افزودند:تنها راه برون رفت کشور از مشکلات همین روحیه و مدیریت جهادی است.

ایرنا

اشتراک مطلب با :