تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۱۸:۴۳:۵۶
کد خبر : 13551

دزفول ” شهر رکورددار مزاحمت تلفنی برای اورژانس درکشوراست

به گزارش دزنا ۲۴” مدیر روابط عمومی اورژانس کشور گفت: ۴۰ درصد تماس‌های مردمی با اورژانس مزاحمت تلفنی است. در برخی شهرها مثل دزفول این میزان به ۸۰ درصد هم می‌رسد. این مسئله موجب مشکلات شنوایی برای کارکنان اورژانس، گیر کردن مأموران در ترافیک و دیر رسیدن به مأموریت‌های واقعی شده است. آرزو دهقانی در […]

به گزارش دزنا ۲۴” مدیر روابط عمومی اورژانس کشور گفت: ۴۰ درصد تماس‌های مردمی با اورژانس مزاحمت تلفنی است. در برخی شهرها مثل دزفول این میزان به ۸۰ درصد هم می‌رسد. این مسئله موجب مشکلات شنوایی برای کارکنان اورژانس، گیر کردن مأموران در ترافیک و دیر رسیدن به مأموریت‌های واقعی شده است.

آرزو دهقانی در گفت وگو با فارس گفت: ۴۰درصد تماس هایی که به اورژانس ۱۱۵ می‌شود از نوع مزاحمتهای تلفنی است که این آمار متوسط کشوری است و نمی‌توان به صورت روزانه آن را اعلام کرد. وی ادامه داد: در برخی شرهای کشور این آمار مزاحمت بسیار بالاست به عنوان مثال در شهری مثل دزفول ۸۰ درصد تماس‌ها مزاحمت است.
مدیر روابط عمومی اورژانس کشور گفت: این آمار مزاحمت ارتباطی با میزان جمعیت شهرها ندارد.در شیراز،۹۷ هزار تماس مزاحمت تلفنی در ۶ ماهه ابتدایی سال در اورژانس ثبت شده است.
وی ادامه داد: طبق اطلاعات به دست آمده در ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۲، در استان اصفهان ۴۴ هزار تماس،در کرمانشاه ۳۰ هزار تماس،شاهرود ۵۵۰۰ تماس،بیرجند ۲۶ هزار و سمنان ۱۰ هزار تماس مزاحمت تلفنی با اورژانس ثبت شده است.
دهقانی تصریح کرد: این تماس های تلفنی مزاحم باعث خستگی نیروهای اورژانس شده است و حتی باعث کاهش قدرت شنوایی برخی از این افراد در مدت زمان کوتاهی هم شده است.
مدیر روابط عمومی اورژانس کشور افزود: یکی از موارد زیانبخش این است که پس از تماس و اعلام تصادف و بیماری،مأموران اورژانس به منطقه اعزام می‌شوند و این مأموریت در ترافیک و شلوغی و صرف ساعتها انجام می‌شود در حالی که در همین موقع امداد واقعی برای فردی که دچار ایست قلبی و مغزی یا تصادف شدید شده یا زن بارداری که نیاز به کمک دارد وجود دارد اما مأموران اورژانس برای مأموریت دیگری که بی نتیجه است اعزام شده‌اند.
وی ادامه داد: بنابراین اگر موارد قانونی مشخص و اعلام شده داشته باشیم و نیروی انتظامی هم با اورژانس همکاری کند تا این شماره‌هایی که مزاحمت ایجاد می‌کنند را بتوانیم پیگیری کنیم. این تعداد مزاحمت را بسیار کم خواهد کرد. این درحالی است که بسیاری از این تماسها از تلفن عمومی یا خط تلفن های اعتباری انجام می‌شود و اگر پیگیری شوند مشکلات ما کمتر خواهد شد.
دهقانی ادامه داد: با این وجود مهمترین دل نگرانی ما این است که اورژانس به محل حادثه دیر برسد عوامل بسیاری مثل ترافیک،نبود نیروی کافی و کمبود تجهیزات وجود دارد اما همین ماموریتهای کاذب باعث می‌شود ماموران اورژانس دیر به صحنه حوادث برسند.
اشتراک مطلب با :
  1. رضا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    اولن دزفولی ها اینطور نیستن اگر اینطور باشه که شما می گین چون هر وقت زنگ می زنیم این اورزانس دیر می یاد اینطور که شما می گید ۸۰% مزاحمی پس ما دقیقه به دقیقه باید صدای ازیر رو بشنویم ما سال تا سال صدا ازیر رو نمی شنویم تو شهر چرا گزارش دروغ می دین اگه راست می گین به مردم ثابت کنید