تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۱۸:۳۷:۳۴
کد خبر : 13549

کشاورزان تحت پوشش بیمه‌ تامین اجتماعی قرار می گیرند

عباس پاپی زاده  در گفتگو با خبرنگار دزنا ۲۴، با اشاره به مصوبه عصرامروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: با الحاق یک بند به تبصره ۱۵ لایحه بودجه در جلسه امروز  کمیسیون تلفیق کشاورزان برای اولین بار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند. نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون […]

عباس پاپی زاده  در گفتگو با خبرنگار دزنا ۲۴، با اشاره به مصوبه عصرامروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: با الحاق یک بند به تبصره ۱۵ لایحه بودجه در جلسه امروز  کمیسیون تلفیق کشاورزان برای اولین بار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون کشاورزان مشمول بیمه تامین اجتماعی نیستند و برای تامین منابع مورد نیاز بیمه کشاورزان مشکلاتی وجود داشت ، افزود: در جلسه امروز پیشنهادی برای بیمه تامین اجتماعی کشاورزان مطرح شد که با موافقت حدود ۹۰ درصد از نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق، برای اولین بار کشاورزان به صورت کامل تحت پوشش بیمه کشاورز قرار می‌گیرد.

وی افزود: البته کشاورزان ابتدا باید تحت پوشش نظام صنفی کشاورزان قرار گیرند که با تائید این نهاد برای پوشش بیمه‌ای به بیمه تامین اجتماعی معرفی شوند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه افزود: در صورت تصویب این پیشنهاد در صحن علنی مجلس، کشاورزان نیز مانند سایر اقشار فقط ۷ درصد بیمه را پرداخت می‌کنند و ۲۰ درصد مابقی توسط دولت پرداخت می‌شود.

اشتراک مطلب با :