تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۱۸:۳۵:۳۸
کد خبر : 13547

قاچاق اطلاعات جنگنده‌های F-35 به ایران

دادستانی آمریکا یک آمریکایی ایرانی‌تبار را به جرم قاچاق اطلاعات و اسناد مهندسی مربوط به جنگنده‌های F-35 به ایران محکوم کرد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، دادستان منطقه ایالت کانتیکت آمریکا یک نفر را به اتهام قاچاق اطلاعات مربوط به جنگنده های F-35 به ایران محکوم کرد. براساس این گزارش، “مظفر […]

دادستانی آمریکا یک آمریکایی ایرانی‌تبار را به جرم قاچاق اطلاعات و اسناد مهندسی مربوط به جنگنده‌های F-35 به ایران محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، دادستان منطقه ایالت کانتیکت آمریکا یک نفر را به اتهام قاچاق اطلاعات مربوط به جنگنده های F-35 به ایران محکوم کرد.

براساس این گزارش، “مظفر خزاعی” روز ۹ ژانویه در فرودگاه بین المللی “نیوارک” در نیوجرسی در حین سفر به تهران بازداشت شد.

خزاعی که از سال ۱۹۹۱ شهروند آمریکا است  به جرم قاچاق کالاهای تقلبی در بین ایالتهای آمریکا نیز محکوم شده بود. وی با محکومیت ۱۰ سال زندان مواجه است.

با توجه به ادعای دادستانی آمریکا، خزاعی در ماه نوامبر قصد داشته یک محموله را با کشتی به ایران ارسال کند که در آن کتابچه ها، برگه‌های مخصوص و دیگر لوازم مربوط به اطلاعات جنگنده F-35  وجود داشته است.

براساس این گزارش، در میان این اطلاعات هزاران سند شامل نمودارها و نقشه‌های موتور جت F-35 و دیگر اطلاعات بوده است.

اشتراک مطلب با :
  1. hamedazimi Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    عزیز من ایرانی است چرا مینویسی آمریکایی – چند ماه پیش هم اومده بود تهران در دانشگاه امیر کبیر سخنرانی کرد -مظفر خزاعی یک ایرانی وطن پرسته که میخواست برگرده به ایران و در ایران زندگی بکنه که آمریکایی ها برای باجخواهی از دولت ایران دستگیرش کردند – کدوم آمریکاییییی