تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۲۱:۵۵:۵۲
کد خبر : 13352

خسارت به بیش از ۷ هزار هکتار از اراضی دزفول بر اثر سرمازدگی

دزنا ۲۴” علی کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما با بیان اینکه گزارش اولیه خسارات وارده به محصولات زراعی شهرستان که بر اثر سرما ایجاد شده، بالغ بر ۷ هزار و ۵۲۵ هکتار است اظهار کرد: همه بخش‌ها و روستاهای شهرستان تحت تاثیر سرما به خصوص در شب، خسارت زیادی دیده و بیشتر خسارات وارده […]

دزنا ۲۴” علی کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگارما با بیان اینکه گزارش اولیه خسارات وارده به محصولات زراعی شهرستان که بر اثر سرما ایجاد شده، بالغ بر ۷ هزار و ۵۲۵ هکتار است اظهار کرد: همه بخش‌ها و روستاهای شهرستان تحت تاثیر سرما به خصوص در شب، خسارت زیادی دیده و بیشتر خسارات وارده به محصولاتی مانند کدو، فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، ذرت، سیب زمینی و سایر سبزی و صیفی‌جات موجود در شهرستان بوده است.

وی افزود: سرما باعث شده است تا بعضی از محصولات به صورت ۱۰۰ درصد خسارت ببینند و تعدادی از محصولات بین ۱۰ تا ۶۰ درصد دچار خسارت شوند.

مسئول امور زراعت مدیریت جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به خسارات ریالی محصولات چنین تصریح کرد: با توجه به برآورد ریالی، خسارات معادل ۸۷ میلیون و ۷۶۳  هزار ریال است.

وی ابراز داشت: با توجه به دمای پائین هوا که از تاریخ ۱۷ تا ۲۵ آذرماه سال جاری بر منطقه حکمفرما شد این میزان خسارات بروز کرده و به کشاورزان ضرر زیادی وارد شده است.

کرمی با بیان اینکه کشاورزان خسارت دیده نیاز به حمایت دارند عنوان کرد: امید است در این زمینه مسئولان هر چه سریع‌تر وارد عمل شوند و مشکلات کشاورزان را به حداقل کاهش دهند.

اشتراک مطلب با :