تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۲۱:۴۵:۱۴
کد خبر : 13340

ارتقای علمی و عملی کوهنوردان دزفول اولویت هیات کوهنوردی است

ˈ غلامحسین حسنپورˈ روز شنبه در گفت وگویی اظهارکرد ” با اشاره به اهداف وبرنامه های هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول افزود:انتخاب کادری قوی برای هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول از جمله برنامه های این هیأت می باشد. وی گفت:برخی گروه های کوهنوردی در سالهای اخیر منحل شده و گروه های جدیدی تاسیس شده که این گروه […]

ˈ غلامحسین حسنپورˈ روز شنبه در گفت وگویی اظهارکرد ” با اشاره به اهداف وبرنامه های هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول افزود:انتخاب کادری قوی برای هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول از جمله برنامه های این هیأت می باشد.

وی گفت:برخی گروه های کوهنوردی در سالهای اخیر منحل شده و گروه های جدیدی تاسیس شده که این گروه ها باید شناسایی و ثبت و مجوز رسمی و قانونی دریافت کنند.

حسنپور آموزش را اساس کار کوهنوردی عنوان کرد واظهار داشت:در تلاش هستیم کلاسهای کوهپیمایی مقدماتی وپیشرفته تا مربیگری وسنگنوردی طبعی وسالنی مقدماتی وپیشرفته ،مربیگری یخ وبرف وغار نوردی مقدماتی وپیشرفته تا مربیگری را با کمک فدراسیون در زدفول برگزار کنیم.

رییس هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان دزفول تعمیم و گسترش ورزش مفرح کوهنوردی در بین خانواده ها از طریق برگزاری گلگشت های عمومی را از دیگر برنامه های این هیأت عنوان کرد و گفت:با این گلگشت ها استعدادهای جواناو نوجوانان شناسایی می شود.

وی باز گشایی دیواره مصنوعی دانشگاه آزاد ،راه اندازی دیواره مصنوعی هلال احمر،تلاش وپیگیری جهت احداث دیواره مصنوعی برای هیات کوهنوردی را از دیگر برنامه های مورد نظر هیأت کوهنوردی اعلام کرد وگفت:از دیواره مصنوعی پاک خانواده که با سرمایه گذاری آقای علی سعیدی و پیگیری محمد محمدی پناه هستن نیز استفاده خواهد شد.

حسنپور گفت:برگزاری جشنواره های کوهنوردی ونمایشگاههایی از ابزار ووسایل کوهنوردی ، عکس وپوستر کوهستان های دزفول وکتاب های کوهستان وجاذبه های کوهنوردی ودیدنی دزفول را با ایجاد غرفه با همکاری کلیه گروه های کوهنوردی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در تلاش هستیم تا پایان سال یک صعود مشترک بین تمامی گروهها تحت عنوان صعود همدلی وهمیاری داشته باشیم .

رییس هیأت کوهنوردی وصعودهای ورزشی شهرستان دزفول گفت: کوهنوردان دزفول به مناسبت ۱۵ اسفند ماه و روز درختکاری گردهم آمده و اقدام به کاشت نهال در محیط های کوهستانی خواهند کرد.

غلامحسین حسنپور عضو هیات علمی گروه تربیت بدنی وعلوم ورزشی دانشگاه آزاد دزفول ورییس جدید هیات کوهنوردی شهرستان دزفول می باشد که از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۸۶ نیز مسوولیت ریاست هیأت کوهنوردی شهرستان دزفول را بر عهده داشت.

در آن مقطع زمانی دزفول دارای ۲۴گروه کوهنوردی آقایان و۱۶ گروه بانوان بود.

ایرنا

اشتراک مطلب با :