تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۲ | ۲۱:۴۲:۱۸
کد خبر : 13334

یادواره شهدای بیسیم چی شمال خوزستان برگزار می شود

به گزارش دزنا ۲۴” سید عزیزالله پژوهیده درگفتگویی به خبرنگار ما گفت : بدون شک در طول دفاع هشت ساله کشورمان با دشمن بعثی  قسمتهای مختلفی برای این پیروزی هشت ساله نقش آفرینی کرده اند که یکی از آن نقش آفرینی ها نقش بی سیم چی ها ، مخابران و پست بوده است . این عزیران […]

به گزارش دزنا ۲۴” سید عزیزالله پژوهیده درگفتگویی به خبرنگار ما گفت : بدون شک در طول دفاع هشت ساله کشورمان با دشمن بعثی  قسمتهای مختلفی برای این پیروزی هشت ساله نقش آفرینی کرده اند که یکی از آن نقش آفرینی ها نقش بی سیم چی ها ، مخابران و پست بوده است . این عزیران امانت دار و رازدار فرماندهان  خود بودند .بی سیم چی ها از رده دسته تا گردان و همچنین تیپ ها ، لشکرها و قرارگاه ها همه در پی اطلاع رسانی  و گزارش لحظه به لحظه به فرماندهان خود بوده اند و خصوصآ در شب های عملیات در زیر باران و فرود انواع خمپاره ها و توپ ها می بایست تمام  توجه خود را به گوشی بی سیم می نمودند تا فرمانی از جا نماند و همچنین سیم کشی کیلومترها از منطقه نبرد و قرارگاه ها بعهده مخابرات ها بود که روزانه با فرود گلوله ای این سیم ها به دونیم می شدند و این مخابرات بود که می بایست در زیر آن آتش و گلوله می رفتند و کیلومترها را چک می کردند  تا سیم ها را بهم وصل کنند تا این ارتیاط ها بر قرار شود.

همچنین  ارتباط در سطح کلان بین قرار گاه ها و شهرها و ارتباط رزمندگان با خانواده هایشان در شهرهای که درگیر مستقیم جنگ بودند توسط عزیزان مخابرات انجام می شد البته از نقش پست نباید غافل ماند آنها هم با انتقال نامه های رزمندگان به خانواده هایشان کاری ستودنی انجام میدادند . ما هم بر آن شدیم تا با برگزاری  یادواره ای هر چند کوتاه بتوانیم از تلاشهای این عزیزان خصوصآ شهدای بی سیم چی ،مخابرات و پست تجلیلی  بعمل بیاوریم و گوشه ای از نقش ارزنده آن عزیزان به نسل حاضر را بازگو نمائیم .

انشاالله این یادواره با محوریت  و میزبانی ناحیه  مقاومت بسیج شهرستان دزفول و با حضور نواحی بسیج شهر های شمال استان خوزستان (  شوش،اندیمشک،گتوند،شوشتر و مسجد سلیمان  )در هشتم اسفند ماه سال ۹۲  با حضور خانواده های ۱۰۵ شهید معظم و مسئولین شهری شهرهای یاد شده و استانی و کشوری در شهرستان دزفول نجام خواهد گردید که انشاالله متعاقبآ ساعت و محل یادواره اعلام می گردد.

اشتراک مطلب با :